Monster Tulpar T5 V18.1 Ekran Renk Sorunu

BerkRayiz

Hectopat
Daha fazla  
Beyaz olması gereken yerler, diğer laptopumla karşılaştırdığımda baya sarı görünüyor. Ne yapmam gerekiyor? Daha bugün aldım laptopu ve %125 yazı boyutu ayarlı önerilende fakat yazılar bulanık. Sürücülerin hepsi güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
LED panellerde nasıl siyahlar tam siyah değilse, IPS panelde de beyazlar biraz sarıya kaçıyor. Zamanla alışıyorsun. Bana da IPS başlarda epey karanlık gözüküyordu. Yazı boyutunda özel ayarlara girip kendin 125 yazıp, oturumu yeniden başlatıp sonuca bakar mısın?

beyaz yerlerın hafıf sarımsı gorunmesı dısında hıc bır sıkıntı yok fakat herkeste mi böyle birtek bende mi çözebilmiş değilim..
parlaklık yetmiyormuş gibi hissettiriyor %100de :S

Anlatıyorum, yine ''bir tek bende mi'' yazmışsın. İnsan hayret etmekten yoruluyor bazen. Dizüstü bilgisayarının ekranındaki panel IPS, dolayısıyla bu bir sorun değil, yalnız da değilsin. Ayrıca yazıların bulanık olması problemini nasıl çözdün?

Son düzenleme:
Anlatıyorum, yine ''bir tek bende mi'' yazmışsın. İnsan hayret etmekten yoruluyor bazen. Dizüstü bilgisayarının ekranındaki panel IPS, dolayısıyla bu bir sorun değil, yalnız da değilsin. Ayrıca yazıların bulanık olması problemini nasıl çözdün?
Teşekkür ederim ilginiz için tekrar sıfırdan format attım var mı yok mu anlam veremedim :B bulanıklığa.

ClearType özelliğini çalıştırın oradan size en net gözüken yazıyı seçin. Başlat arama kısmında ClearType yazarak açabilirsiniz.

Beyaz olması gereken yerler, diğer laptopumla karşılaştırdığımda bayağı sarı görünüyor. Ne yapmam gerekiyor? Daha bugün aldım laptopu ve %125 yazı boyutu ayarlı önerilende fakat yazılar bulanık. Sürücülerin hepsi güncel.

Evet ben yeni Abra v18.1 aldım benim de öyle, hafif sarımsı, siyahlar bile bir gri gibi görünüyor.

Geri
Yukarı