Çözüldü Monster Tulpar T7 ekran kartı rastgele ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

m3c

Hectopat
RAM
16GB
Ekran kartı
3060 Max-P
İşlemci
11800H
Dizüstü cihazım boşta iken ekran kartının olduğu kısımdaki fanın hızlandığını görüyorum, ne olup bittiğini öğrenmek için MSI Afterburner programından sıcaklıklara bakıyorum ve ekran kartı sıcaklığının dalga dalga yükselip geri indiğini görüyorum. Ekran kartı kullanımı sürekli %0 gördüğünüz gibi. Neden oluyor bu? Biri cihazımda gizli bir şekilde kazım mı yapıyor? :D yeni olmaya başladı bu durum.
Cihaz: Monster Tulpar T7 25.1
RTX 3060 115W + 15W.
11800h.

1639067658537.png

Çözüm
NVIDIA Denetim Masası'ndan maksimum performansı tercih et ayarını seçmiştim, ayarı kapattım sorun çözüldü.
Dizüstü cihazım boşta iken ekran kartının olduğu kısımdaki fanın hızlandığını görüyorum, ne olup bittiğini öğrenmek için MSI Afterburner programından sıcaklıklara bakıyorum ve ekran kartı sıcaklığının dalga dalga yükselip geri indiğini görüyorum. Ekran kartı kullanımı sürekli %0 gördüğünüz gibi. Neden oluyor bu? Biri cihazımda gizli bir şekilde kazım mı yapıyor? :D yeni olmaya başladı bu durum.
Cihaz: Monster Tulpar T7 25.1
RTX 3060 115W + 15W.
11800h.

Eki Görüntüle 1237451
Ilk kez 3060'ın peek yapıp 95 dereceye geldiğini görüyorum. Fanları mı kapatıyorsunuz? :d

Artı -1 Eksi
İşlemcinin ısısı yüzünden ısınyordur sonuçta aynı heat pipe'ları kullanıyor. Aynı zamanda da bu iki bileşen birbirine çok yakın bundan dolayı ısıları birbirlerine etki ediyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı