Monster Tulpar T7 V13.1 İçin Monitör Önerisi

absamet

Kilopat
Daha fazla  
Elimde Monster Tulpar T7 V13.1 17.3" Gaming var, genelde PUBG oynuyorum. Şimdi sormak istediğim şey 17 inç'lik monitör ile oynanmıyor, monitör almak istiyorum 24 inç.

Notebook'ta GTX 1060 6 GB ekran kartı var. Almak isteğim monitör özelliklerinden başlıca özellikler şunlar 24 inç, 1 ms tepkime süresi, 144 Hz. ve Display Port girişi olması. Şimdi sormak isteğim soru G-sync olayı şart mıdır monitörler için yani olmazsa olmazlardan mıdır? GTX 1060 ekran kartım için G-sync mutlaka olsun mu sizce yoksa bütçeni zorluyor ise boş ver alma çokta fark eden bir şey yok mu diyorsunuz?

Notebook özelliklerinde 2 adet mini display port çıkışı var. Mini DP 1.2 ve 1.3 diye. Mini DP girişi olmayana normal DP girişi olan bir monitör aldığım zaman miniden normale bağlantı kurabileceğim aparatlar var mıdır bu konuda sıkıntı yaşar mıyım?

-G-sync destekli almak isteğim monitörler ise: AOC G2460PG 24" 144 Hz 1ms (Display) Nvidia G-Sync veya Dell S2417DG 23.8" 1ms 165Hz (HDMI+Display+4xUsb3.0 ) G-Sync QHD.

-G-sync çok şart değil ise almak isteğim monitörler ise: ASUS VG248QE 24” 144 Hz 1ms (DVI+HDMI+Display) veya Viewsonic XG2402 24" 1ms 144Hz (Display+2xHDMI) FreeSync

Sizce ne yapmalıyım? Max. bütçem 2 bin TL daha doğrusu çok zorlamam gerekiyor 2 bin için. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bu bilgisayarı almayı düşünüyorum. Önerir misiniz? PUBG’de orta ve yüksek ayarlarda kaç FPS alıyorsunuz? Bu arada Asus 24inc 1ms 144hz olan monitörü tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Renk kalitesi olarak hoşuma gidiyor.

Bilgisayardan çok memnunum tek sıkıntı harici klavye oynuyorum sebebi tuşlar çok ısınıyor belli bir süre oynadığın zaman, sol taraftaki ileri geri sağ sol vs tuşların olduğu bölüm, ancak bilgisayarın turbo fanı çok iyi işlemci vs soğutma yönüyle. ram i 8 gb 16 gb yaptıracağım ilerleyen zamanlarda bu klavye ısınması sorununu da belirteceğim o zaman sorun bana mı özel genel mi diye. özelleştirme ile SSD sini değiştirdim ben içinden gelecek olanı almadım. FPS olarak hepsini orta ayar yaparsan 100 civarı gidip geliyor full HD'de. Ultra ayarlarda ise 8 gb ram yetersiz kalıyor biraz kasma oluyor ama yine de 50 60 fps civarı gidip geliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı