Monster Tulpar T7 V17.1.1 Nasıldır?

MertKlmk

Decapat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik mühendisliği
Evet arkadaşlar, uzun süredir yaptığım araştırmalar sonucu bu bilgisayarı almaya karar kıldım. Henüz stoklarda yok fakat 20 ile 25'i arasında stoklarda bulunacak. Laptop hakkında görüşlerinizi merak ediyorum.
Aynı özelliklere sahip daha iyi bir öneriniz var mı? (Bütçe 9.000 TL geçmeyecek şekilde.)
Almaya değer mi?
Ne gibi sorunlar yaşarım?
Laptopu oyun ve mühendislik programlarını çalıştırma amaçlı alıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden.

Eğer masaüstü toplama imkanınız yoksa iyi bir bilgisayar.
Maalesef masaüstü toplama şansım yok. Evimde okumadığımdan dolayı taşımak zorunda oluyorum sağa sola bu yüzden de laptop almam gerekiyor. 9k verip 1060 kullanmak gerçekten çok üzücü ama elimden bir şey gelmiyor.

Maalesef masaüstü toplama şansım yok. Evimde okumadığımdan dolayı taşımak zorunda oluyorum sağa sola bu yüzden de laptop almam gerekiyor. 9k verip 1060 kullanmak gerçekten çok üzücü ama elimden bir şey gelmiyor.
Eğer yurt dışından alma ikmanın varsa Asus'un bu modeline de bir bak

Dosya Ekleri

• Screenshot_20190206-160600.jpg
    Screenshot_20190206-160600.jpg
    144,3 KB · Görüntüleme: 128
Merhabalar ben Tulpar T5 v17.1 kullanıyorum ve gördüğüm kadarıyla sizin almak istediğiniz bilgisayar ile arasında 8 Gb ram haricinde performans etkileyici bir fark bulunmuyor.

Bilgisayarın oyunlardan aldığı performans göz önünde bulundurumarak 144 Hz ekranın pek bir önemi kalmıyor çünkü AAA oyunlarda 60 fps'i geçemiyor. Hatta Gta V'i ultra ayarlarda oynarken 40 FPS civarlarında bir sonuç alıyorum. Aynı şey AC Origins için de geçerli. Sonuçlar üç aşağı beş yukarı değişmekle beraber 60 Hz ekrandan fazlasının gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Size tavsiyem Black Friday veya benzeri indirimleri takip edip MSI'ın 16 GB RAM VE 1 TB HDD eklentili modelini almanız. Hepsiburada'da indirimlerde 8000-9000 tl civarında oluyordu.
Söylemeyi unutmuşum; diğer laptoplarda nasıldır bilmiyorum ama işlemci 4.1 Ghz değil oyunlarda daima 2.1 Ghz alıyorum

@celil123 işlemcin turbo frekanslara çıkmıyor gibi. Çoklu çekirdekte rahat şekilde 3.8-3.9 aralığına çıkması gerekir. Düşük FPS'in nedeni olabilir. Bununla ilgili bir başlık açmış olsan iyi olurdu.

Çözüm önerileri:

• Oyunu prize takılı şekilde ve pil ayarlarından yüksek performans modunda oyna. Pilde oynarsan eğer performans alamazsın.
  • Sisteminin güncel olduğundan emin ol.
Aşağıdaki program vasıtası ile eksik ne varsa güncelleyip, prize takılı şekilde işlemci frekansını gözlemleyip sonucu yazar mısın? (GTA 5 harici bir oyun olursa iyi olur. Varsa CS:GO, PUBG gibi oyunlar turbo frekans kullanıyor.)

Merhabalar ben Tulpar T5 v17.1 kullanıyorum ve gördüğüm kadarıyla sizin almak istediğiniz bilgisayar ile arasında 8 Gb ram haricinde performans etkileyici bir fark bulunmuyor.

Bilgisayarın oyunlardan aldığı performans göz önünde bulundurumarak 144 Hz ekranın pek bir önemi kalmıyor çünkü AAA oyunlarda 60 fps'i geçemiyor. Hatta Gta V'i ultra ayarlarda oynarken 40 FPS civarlarında bir sonuç alıyorum. Aynı şey AC Origins için de geçerli. Sonuçlar üç aşağı beş yukarı değişmekle beraber 60 Hz ekrandan fazlasının gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Size tavsiyem Black Friday veya benzeri indirimleri takip edip MSI'ın 16 GB RAM VE 1 TB HDD eklentili modelini almanız. Hepsiburada'da indirimlerde 8000-9000 tl civarında oluyordu.
Söylemeyi unutmuşum; diğer laptoplarda nasıldır bilmiyorum ama işlemci 4.1 Ghz değil oyunlarda daima 2.1 Ghz alıyorum
@midgardian bu konuda haklı.
Sizinden kaynaklı bir sorun gibi gözüküyor. Gta ultra ayarlarda 80 e dayanmask gereken bir sistem aslında. Bakımını yaptırın laptopun ve gitmişken bu soruları sorun, performans önerileri alın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı