Monster Tulpar T7 v19.3 Ses sürücüleri kurulmuyor

cfx134

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 hafta önce Monster Tulpar T7 v19.3 satın aldım. Geldi ama ses sürücülerini kuramıyorum, bildiğim kadarıyla Soundblaster kurmam gerekiyor ama kurduğumda 'the currently selected Audio device is disabled' hatası alıyorum. Kullanılmıyor, ayrıca yüklediğim zaman Aygıt Yöneticisinde Sound Blaster sürücüsü de görünmüyor. Ne yapmam gerekli? İnternette gördüğüm bazı çözümleri denedim, config dosyasını silmek gibi ama değişen bir şey olmadı.

Öylede yaptım ama değişiklik yok işte :S Hatta Monster pc yanında flash yolluyor içinde Sound blaster 5 var güya ama kurmaya başladığı zaman hiç bir değişiklik olmuyor program filestan kontrol ediyorum kurulmamış. Sitelerden indiriyorum üstte belirttiğim gibi hata veriyor kaç saattir uğraşıyorum ama çözemedim :S

Bilgisayardan ses çıkıyor ama az çıkıyor bunu yüklersem artabilir yazmış insanlar. Bilgisayarın kasası üzerinde Sound Blaster Cinema 5 yazıyor yani galiba ses sürücüsü Realtek değilde Sound Blaster mı olmalı ben mi hatalıyım anlamadım?

Başta geldiğinde hoparlörden cızırtı geliyordu biraz Monster yetkili servisini aradım "Realtek High Definition Audio ile çakışıyor Sound Blaster, sen Realtek'i sil düzelir'' dediler, cızırtı gitti evet ama SB kuramıyorum bir türlü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün ses sürücüsü driverlarını kaldırıp, sonrasında Windows Update'in yüklemesini bekle dostum. Senin ayrıyeten herhangi bir şey yapmana gerek yok. DDU kullanarak güvenli mod da kaldırma işlemini uygula. Daha sonra kalan güncellemeleri Windows Update yapmasını bekle. Sanırım bu sorun kronik olarak çoğu Monster laptoplar da mevcut. Bir arkadaş sorununu böyle çözmüştü. Denemende fayda var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu bir deneyeyim , bu arada @MayCrasH sürücüyü kurup sonrada Sb yüklemeyi denedim ama bir değişiklik olmadı. Msi markasıda SB kullanıyor yanılmıyorsam onlarda da varmı bu sorun? Bazı internet fotolarında aygıt yöneticisinde Sb yazıyor bende oda görünmüyor bunu kurunca tek sorunum bu ses driverı gerisinde memnunum Monster'dan :S

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı