Monster Tulpar T7 v19.3 sistem mavi ekran veriyor

Xectuonel

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarım genelde boş konumda iken mavi ekran veriyor. Daha önce dump dosyası almayı başaramamıştım ve bugün driver verifier ile yaptığım denemeden sonra ilk dump dosyalarımı almış bulunmaktayım. İlk mavi ekran unexpected Storage exception ve ikincisi ırql_not_less_or_equal. Çözüme ulaşabilmiş değilim. Bilgisayarı 10dk boş bırakıyorum. Bir geliyorum mavi ekran yemiş oluyor. Laptop modeli Monster Tulpar T7 v19.3. yardımcı olursanız sevinirim. Söylemem gerek driver verifier yaparken Microsoft hariç bütün hepsini seçmiştim. Tam olarak hangisi neye sebep oluyor pek bir bilgim yok. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Dump dosyaları:dumps - Google Drive
Daha önce yaptıklarım: Memtest86 ile 3 saat süren bir test yaptım 0 hata, HDD ve SSD'ye HD Tune ile test yaptım kırmızı bir sektör yoktu.

Sıkıntının SSD olduğunu düşündüğümden yeni bir SSD siparişi de verdim sıkıntı SSD değilse her türlü kullanacağım zaten.
@yika38 daha öncesinde yardım etmiştiniz kusura bakmayın tekrar rahatsız ediyorum.
Bu ara aldığım mavi ekranlarda dump dosyası oluşmuyor. Gelişmiş sistem ayarlarından otomatik yeniden başlatmayı kapattım bir de böyle deneyeyim diye bu seferde %0 da takılı kalıyor. Bir sıkıntı var ama nerede bunu çözemiyorum bir türlü. Garantiye de yollamak istemiyorum çünkü nereden baksan minimum 20 gün sürecek ve benim şubat başında staj için gemiye çıkmam gerekiyor.
@Recep Baltaş yardımcı olursanız sevinirim.
En son ayın 6'sında yaptığım Memtest86 görsellerini de buraya bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• 20210106_195704.jpg
    20210106_195704.jpg
    141,3 KB · Görüntüleme: 41
  • 20210106_195644.jpg
    20210106_195644.jpg
    175,1 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:
Ekran kartı sürücünü güncelliğini kontrol eder misin?

Creative ses sürücüsü yüzüne mavi ekran almışsın. Ses kartı tarzı bir şey kullanıyorsan bu sorun çıkartmış olabilir.

Ses kartı kuıllanıyorsan sürücüsünü güncelle.

Kullanmıyorsan creative ses sürücüsünü güncelle.

"DISM" rehberini uygula.

[Rehber] DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

Ekran kartı sürücünü güncelliğini kontrol eder misin?

Creative ses sürücüsü yüzüne mavi ekran almışsın. Ses kartı tarzı bir şey kullanıyorsan bu sorun çıkartmış olabilir.

Ses kartı kuıllanıyorsan sürücüsünü güncelle.

Kullanmıyorsan Creative ses sürücüsünü güncelle.

"Dısm" rehberini uygula.

[Rehber] DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

Görebildiğim kadarıyla Creative ile ilgili hiçbir şey yüklü değil bilgisayarda ses sürücüsü olarak Realtek kurulu yine de Creative ses sürücüsü kurmamı öneriyor musunuz? Ona göre kurulum yapacağım.
Görebildiğim kadarıyla Creative ile ilgili hiçbir şey yüklü değil bilgisayarda ses sürücüsü olarak Realtek kurulu yine de Creative ses sürücüsü kurmamı öneriyor musunuz? Ona göre kurulum yapacağım.

Benim eski model ASUS bir monitörüm var 2. ekran olarak kullanıyorum. Acaba sıkıntı çıkaran şey bu olabilir mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15,8 KB · Görüntüleme: 29
Creative ses kurma. Varsa güncelle demek istedim.

Monitör sorun çıkartmaz genelde.

Tekrar mavi ekran aldıysan dump dosyasını paylaşın.

Geri
Yukarı