Monster Tulpar T7 V2.3 17.3''mü Monster Tulpar T7 V2.4.1 17.3'' mü?

Honey Badger

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Selamlar öncelikle. Ey dostlar çok 3500 TL bütçem var. Tam masaüstü kuracakken ailemi egeye yerleştireceğim 2 ay istanbul'da orada kalmak gibi saçma sapan bir durumum var.
Araştırmamı tamamladım, f/p olarak en iyi sonucu Monster markası veriyor.
Monster T7 almaya karar kıldım. Kafamdaki sorunlar şunlar.
Şimdi bunun 3 ekran kartlı modeli var. 2gb 256 bit r9 m290x, 3gb 192 bit gtx 870M, 8gb 256 bit gtx 880M modelleri. 880M'e zaten param yetmiyor. R9 m290x kağıt üstünde 870m'den biraz daha üstün görünsede hem 400 TL daha ucuz hem performansı daha altta.
Normalde şu an kafamda olan 870M'li laptop 4000 TL küsür civarında. Ancak bildiğiniz üzere Nvidia 900 serisini tanıttı ve yakında gelecek diye firmalar indirim manyaklığına girişti.
Şimdi 900 serisini beklersem 970M'li makineyi 3500 TL'ye almam mümkün olur mu, beklediğime değer mi?
Beklemezsem GTX 870M mi yoksa r9 m290x e sahip modeli mi almalıyım? Daha önce mobil amd ekran kartından çok çektim driver konusunda aşırı ilgisizler.
Ve son sorum bu GTX 870M falan değiştirilebilir mi? Yani 2-3 yıl sonra tutup GTX 980M veya yeni bir seri çıkarsa onu takmam mümkün mü ?
Bu almayı düşündüğüm GTX 870M'li model.
MONSTER® TULPAR T7 V2.3 17.3" - MONSTER NOTEBOOK > TULPAR
Bu da r9 m290x çekindiğim ve korktuğum model.
MONSTER® TULPAR T7 V2.4.1 17.3" - MONSTER NOTEBOOK > TULPAR (stokta kalmamış ancak indirim bitmeden kesin bir part daha getirirler)
Ram'i yüksek olan modellerde var ancak öncelik olarak ekran kartına yüklenmeyi düşünüyorum. Ram'i ve SSD'yi sonradan takarım düşüncesi ile. Çok arada kaldım 1 aydır. 20 gün sonra alacağım artık ancak kime sorsam kendi kullandığını övüyor.
Biraz uzun oldu kusura bakmayın, cevaplarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum.
Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu görüyorsanız konuyu almadan 2-3 gün önce açmalısınız sanırım, ban yeme sebebiniz bu. Ama cevap vermek gerekirse ben r9 290x'li makineyi aldım. Fakat o AMD HD 8970 ekran kartlı. Yani ismi böyle sonuçta denk kartlar. AMD'nin mobildeki en iyi ekran kartı var bilgisayarda. Benim AMD'yi seçme nedenim Mantle'dı açıkçası ve Crysis 2, Metro Last Night, Thief gibi oyunlarda beni üzmedi. Yüksek ayarlarda yağ gibi oyun oynatıyor ve gayet tatmin edici bir performansı var. Turbo Boost olmadan oyun oynamak biraz zor oluyor ama kulaklık taktığınızda Turbo Boost'u duymuyorsunuz bile. Yani ben memnunum makineden. Diğer NVDIA modeller hakkında pek bilgim yok. Sonuç olarak Mantle teknolojisine güveniyorsanız ve AMD'den yana sıkıntı olmaz diyorsanız en yakın zamanda 3200'lik makineyi alırsınız. Hatta 3500 bütçeniz varsa SSD'yi bile şu an alabilirsiniz. Yok NVDIA istiyorum diyorsanız ise kesinlikle 900M serisini bekleyin laptoplarda. Daha performanslı ve daha güncel bir makine alırsınız. Ve NVDIA kartlarda x70'li ve x80'li mobil modeller güncellenebiliyor diye billiyorum. AMD'de öyle bir şey var mı bilmiyorum lakin. İyi günler.

İki yorum için de teşekkür ederim öncelikle. Ceza alma sebebim "hatalı başlık"mış onun için özür diliyorum.
Hocam amd den vazgeçtim diyebilirim daha önce amd ekran kartlarından çok çektim. Abime hp probook g450 aldım hd 8750m ekran kartına sahip. İlk 2 ay kullanamadık ekran kartı yüzünden en son firma anakartı değiştirdi. Ancak driver ı hala güncel falan değil aşırı ilgisizler bir daha amd ekran kartına güvenemem.
Nvdia da GTX 900M serisini bekleyin diyorsunuz tamam perf. olarak haklısınız da ona lafım yok. Ancak fiyat-perf olarak bakarsak, şimdi ben bu indirimleri falan boş verip GTX900M li serileri beklersem ve onlar önceki seriler gibi 4000-4500 civarında olursa GTX970M ile bir de onun indirime girmesini beklemek zorunda kalırsam ? Ve indirime girdiğinde de yine aynı olay olup Nvidia yeni ekran kartlarının tanıtımını yaparsa? Çünkü 900m serisi geldiğinde pahalı olursa 870M li makine alamam. Sebebi 800M serisinde olduğu gibi, yeni seri çıkmadan eski serinin stoklarını bitiriyorlar. Yani 800M serisi geldiğinde 700M li laptop yoktu stoklarında. Eğer böyle bir duruma düşersem hayal olur korkusundayım. Evham mı yapıyorum yoksa haklı mıyım?
Bir sorum daha olacak. Monster ile MSI ı karşılaştırdım fiyat-perf olarak Monster bayağı fark attı. Ancak Monster gibi ilgili teknik servisi olan bildiğiniz başka bir firma var mı fiyatları aynı olan? birde bunu sormak istiyorum.

Eğer İstanbul'da ikamet ediyorsanız Kadıköy'de Monster firmasına giderek her türlü desteği alabilirsiniz. Açıkçası ben kafama bir şey takıldığında bir kaç kere aramıştım ve gayet tatmin edici cevaplar almıştım. Başka firma bilmiyorum ama bütçenize göre MSI yada Monster modellerden birini seçmelisiniz diye düşünüyorum. İkisi de sizi üzmez ayrıca 900M'li modellerin çok çok pahalı çıkacağını sanmıyorum. Yinede daha fazla bilgi sahibi birinden bilgi alırsanız daha iyi olur. İyi akşamlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı