Monster Tulpar T7 v20.2 işlemci darboğazı

erhankaftan

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler, zaman ayıran herkese öncelikle teşekkür ediyorum. 2. el Tulpar T7 v20.2 aldım cihaz 2021 şubat ayında alınmış jelatinleri bile sökülmemişti. Kullandıkça işlemci de bir darboğaz sorunu görmeye başladım çok ciddi seviyelerde değil ama genede insanı rahatsız ediyor. Müşteri hizmetleriyle birlikte büütün sürücüleri kontrol ettik fakat sorun gene aynı. Intel XTU programını açtığımda değerleri izleme ekranında "Max Core Frequency" 4,50 civarında görünüyor. Test başlatınca ise bu değer 3,60 ve 4,00 arasında değişiyor ve altında kırmızı renkte "Power limit throattling - yes" yazıyor ve işlemci 93-95 dereceleri görüyor. Oyunlarda ise Ultra ayarlarda arada kısa süreli FPS düşüşleri yaşıyorum sonra düzeliyor ama ayarları biraz kısınca ciddi darboğaz oluyor. Sorum şu bu durum acaba yazılımsay bir şey mi yoksa donanımsal mı? Ve garantiye yollasam sorunu çözerler mi yoksa ıvır zıvır şeylerle geri mi yollarlar? Daha önce yaşayan yad sorunu bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim yoksa garantiye yollayıp şu yasak günlerinde 2 hafta evde boşu boşu bilgisayarsız kalmış olurum.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    115,4 KB · Görüntüleme: 16
  • Adsız.png
    Adsız.png
    114,9 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

Geri
Yukarı