Monster Tulpar v20.7.4 laptopta touchpad çalışmıyor

soundeluxe

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Cihazı yeni aldım, sıfır, Teknosa üzerinden. Şöyle bir sorun ile karşı karşıyayım, daha önce yaşayan oldu mu, çözümü var mıdır? Bilemediğim için yardımınıza ihtiyacım var.

Şöyle ki,

1- Notebook ilk açılışta UEFI BIOS ekranına giriş yapıyor, touchpad sorunsuz bir şekilde orada çalışıyor fakat Windows 11 kurulum ekranında (taki kurulum tamamlanıp Driver'ı yükleyene kadar) touchpad çalışmıyor hiçbir şekilde.

2- Daha önce ki laptoplarımda Windows 11 kurulumu bitip bazı bilgileri girdiğimiz ekranda Wi-Fi Driver'ı otomatik olarak yüklenip bağlanabiliyorduk, ancak bunda maalesef yok, manuel kurulum yapmadan Wi-Fi'yi aktif edemiyorum.

3- Mevcut SSD (1 TB) 2'ye böldüm ve D sürücüsü olarak tanımladım ilk kurulumdan sonra, ayrıca laptopta 2. boş slot vardı, oraya da diğer 1 TB'lık SSD'mi taktım. Birkaç formattan sonra her seferinde 1. böldüğüm SSD'nin D sürücüsü kayboluyor ve "bilgisayar yönetimin"den harf ataması yapmadan açılmıyor. Ben şöyle bir yapıda kullanmak istiyorum;

C sürücüsü - D sürücüsü (1. diskin yarısı) - e sürücüsü (ekstra taktığım 1. TB SSD)

Fakat dediğim gibi her seferinde D sürücüsü kayboluyor ve harf değiştirmek zorunda kalıyorum.

Bu sorunlar mevcut Windows yazılımım ile ilgilimi yoksa BIOS üzerinden yapmam gereken bazı ayarlar mı mevcut?

Yardımlarınızı bekliyorum. Çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı