Monster vs HP vs Acer

Hangi Bilgisayar?

• HP OMEN 15-DC1011NT 6QB35EA i7-9750H 16GB 1TB+256GB 6GB GTX1660Ti

• HP Pavilion Gaming 15-DK0011NT 6ZQ86EA i7-9750H 16GB RAM 512GB SSD 6GB GTX1660Ti

• Monster Tulpar T5 V19.1 Intel Core i7 9750H 16GB 256GB SSD GTX1660Ti

• Acer Nitro5 AN515 Intel Core i7 9750H 8GB 512GB GTX1660Ti

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Doğru bilinen yanlışlar çok. Önce site ile başlayalım. Bu meblağlarda bilgisayar alacaksanız N11 ve Gittigidiyor gibi sitelerden almamanızı öneririm. Uzun uzun anlatmaya lüzum yok bu siteler çevre bilimleri veya fiyatı çok yükzek olmayan PC donanımları için uygundur ama laptop için değil. Yani Hepsiburada gibi sitelerden almanız daha doğru olur.

Diğer bir konu ise Monster ile MSI laptopları falan karşılaştırsanız anlarım da Acer koymuşsunuz oraya. Denk değiller. Monster laptop 3 devre ayrılır onun bilgisini vereyim sana.
6.nesil ve öncesi - 7.nesil - 8.nesil ve sonrası. şimdi kısaca Monster mevzuyu anlatayım;

6.nesil ve öncesi en sıkıntılı ve sorunların çok olduğu dönemdir. Isı sorunları en çok bu dönemde meydana gelir özellikle de Abra serisini kullananlar bu döneme denk geldikleri için bırak Monster'in ynei bilgisayarlarını ismini duymaya bile tahammül edemezler. Ön yargıları ölene kadar sürecektir.

7.nesil tüm bu sıkıntılardan giderilmiş arındırılmış performans konusunda da yol kat etmiş bir dönemdir. Şikayetler seyrektir. Hatta çoğu bilgisiz kullanıcıların kendi kendine açtığı sorunlardır (korsan işletim sistemi, oyun yükleme. Bilgisiz kullanım vs) bu dönemde başarısından dolayı çok satış yapmıştır Monster hatta bazen stoklarda PC'lerin tükendiğini de gördük zamanında.

Geldik 8.nesil ve sonrasına 🙂
Bu dönemde, yani şu anki satılan senin de yukarıda linkini attığın ürün de buna dahil bir önceki nesile göre ciddi bir gelişim göstermiştir. Ben zamanında 7.nesil Tulpar almıştım 2 ay daha bekleyip 1.000TL fazladan verip üst düzey bir laptop almadığım için başım ağrımıştı çok pişman oldum. 7.nesilden 8.nesile ne gibi önemli özellikler arttı yazayım;

Ekran > 60Hz'den 144Hz'ye ulaştı.
GPU > 1060'dan 1660 Ti'ye çevrildi.
CPU > i7-7700HQ kullanıyorum şu an i7-9750H mevcut.
RAM > 2400MHz'den 2666MHz'ye ulaştı.

Kozmetik > çok dayanıksızdı dandikti. Kasa ve tasarım iyileştirildi. Şu an çok daha güzel.
Yazmadığım daha birçok özellik düşün 1000TL daha verip bunlara sahip olacaktım. Çok büyük bir kayıp yaşadım ben.

özet olarak ;

Monster öneririm oyun anlamında attığın linkteki bilgisayarların hepsinden üstündür. Fakat önemli bir mevzu daha var. Kesinlikle ama kesinlikle 17.3 öneririm. Bana inan 15.6" seni memnun etmez bir süre gider ama ne film izlerken ne de oyun oynarken o küçücük ekranda rahat olamıyorsun en azından bana çok ufak geliyor. Daha iyi deneyim için 17.3" modellerden almanı tavsiye ederim.

not: 7.nesil Monster Tulpar'larda kötü olan sadece kasa malzemesinin kalitesizliği ve kamerasıydı. Sesi falan değil yani sadece bu 2 özellik sıkıntılıydı. 8.nesil ve sonrası için bu düzelmiştir diye tahmin ediyorum.

Monster Tulpar T5 v19.2 alınır mı yani sorun çıkarır mı malzeme kalitesi nasıl alınır mı yoksa basit bir malzeme kullanmışlar mı çünkü aynı özellikteki laptoplar 2-3K fazla fiyat koyuyorlar acaba kasası çok mu kötü 2bin fark olacak kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı