Çözüldü Montezuma Os X El Capitan RAW İmajı DMG Olarak İndi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

xmetehan66

Hectopat
Daha fazla  
Konuda raw imajı olduğu belirtilmiş ancak rar dosyasının içinden dmg uzantılı dosya çıkıyor.Transmac ile USB'ye, konuda belirtildiği gibi yazmayı denedim fakat usb bomboştu.İkinci denememde indirdiğim dmg uzantılı Elcapitan dosyası da yok oldu.Şu an tekrar indiriyorum.Win32 Diskimager ile dmg uzantısını USB'ye yazabilir miyim? Windows ortamında sağlıklı bir şekilde bunu USB'ye hangi programla yazabilirim? Saygılar.

Son düzenleme:
Şimdi kontrol ettim. Haklısın, RAW yerine dmg koymuşum. Birazdan RAW uzantılı olanıda yüklenmiş olur. Ancak .dmg ilede yazabilirsin. Bunun için Transmac kullanmalısın. Rehberde Transmac ile nasıl yapacağın anlatıldı.

Şimdi kontrol ettim. Haklısın, RAW yerine dmg koymuşum. Birazdan RAW uzantılı olanıda yüklenmiş olur. Ancak .dmg ilede yazabilirsin. Bunun için Transmac kullanmalısın. Rehberde Transmac ile nasıl yapacağın anlatıldı.
Transmac ile tarifiniz üzere USB'ye yazdım ancak usb'nin içi ilk denememde bomboştu.İkinci denememde ise dmg uzantılı dosya yok oldu.Şu an yeniden iniyordu.Raw uzantılıyı ekleyecekseniz bunu iptal edeyim.Yeni dosyayı ekleyince eklendiğine dair ileti ekler misiniz?Ayrıca bu ekleyeceğiniz raw imajı hem 10.11.1 sürümü olacak hem de kurulum sonrası çözüme gerek kalmayacak değil mi?

Windows üzerinden Mac OS X USB kurulum medyasının içeriğini göremezsin dosya sistemi farklı olduğundan boş görünür yada sadece EFI bölümü görünür....

Son düzenleme:
Kurulum sonrası çözümden ne kastettiğini anlamdım. Zira her kurulumdan donanıma uygun sürücü, bootloader vs kurulumları yapılmalıdır.

Elcapitan'ın ilk sürümünde yaptığınız paylaşımda şöyle bir açıklamanız vardı:
"Aşağıda Clover boot dosyalarını ve drv dosyalarını paylaştım.
  • Paket içinden çıkan "BOOT" dosyasını USB/ EFI / BOOT ile değiştir.
  • Paket içinde "CLOVERIA32.efi" ve "CLOVERX64.efi" iki dosya var bunlarıda USB/EFI/CLOVER içindekiler ile değiştir.
  • Bu şekilde boot etmeyi dene.
  • Eğer olmaz ise USB/EFI/CLOVER/Drivers64UEFI içindeki "OsxAptioFixDrv-64.efi" sil ve yerine, indirdiğin klasördeki "OsxAptioFix2Drv-64.efi".
Dropbox - Paket.zip

Yakında 10.11.1 ile imajları güncelleyeceğiz ve bu çözüme gerek kalmayacak.''
Çözümden kastım buydu.

Bunu yeni imajda çözdük. Zaten bu hata kurulumdan önce alıyorsun.

Bunu yeni imajda çözdük. Zaten bu hata kurulumdan önce alıyorsun.
Ben kurulum sonrası bu hatayı almıştım ve kurulumu yaptıktan sonra paylaştığınız paket içeriğini Efi bölümündekileriyle değiştirerek sorunu aşmıştım.Raw imajını tahminen ne kadar süre sonra eklemiş olursunuz acaba?

Eğer hata alırsan çözümü uygularsın.

RAW uzantılı imaj linki rehbere eklendi.

Ben kurulum sonrası bu hatayı almıştım ve kurulumu yaptıktan sonra paylaştığınız paket içeriğini Efi bölümündekileriyle değiştirerek sorunu aşmıştım.Raw imajını tahminen ne kadar süre sonra eklemiş olursunuz acaba?
Eğer hata alırsan çözümü uygularsın.

RAW uzantılı imaj linki rehbere eklendi.
Sorun Çözüldü.Kapatabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı