Motivasyon bulamıyorum

581710

Centipat
Makaleler
2
Arkadaşlar merhaba emin olun çok bağımlı bir tech Nerd'üm ben en büyük hayalim yapay zeka veya siber güvenlik alanında çalışmak ancak nedense herseferinde yapamam ben deyip bırakmak istiyorum. Programla konusunda çok iyiyimdir ancak içimden ben programlama yapabiliyorum iyi bir üniversite kazanmak istiyorum diyorum ve sonra aklıma matematiğimin ve diğer derslerimin ne kadar kötü olduğu aklıma geliyor bırakmak istiyorum. Beni motive edecek birisini arıyorum...

Sen istemedikten sonra kimse seni motive edemez, boş motivasyon videoları ve konuşmalarının maksimum etki süresi 2 gün. Sonra eski haline döneceksin. Kendin gerçekten istiyorsan yaparsın zaten.

Disipline sahip olmadan bir şey başarmak zor. Motivasyondan çok disipline sahip olman lazım. Yani bir iş yapılması gerekiyorsa yapman lazım. Matematikte sıfır temele sahipsen 6 ayda bir düzeye gelebilirsin. Yapay zeka tarafında iş yapacaksan iyi matematik gerekiyor. Fakat eskiye oranla çok fazla kaynak ve imkanın var öğrenmek için. Şu an yapamam deyip bırakmaman lazım. Siber güvenlik içinde tavsiyem bir mentör bulman olur. O alanda çevren yoksa ilerlemen daha zor oluyor. Mentor bulmakta sana kalmış. Bulamaz isen en azından hackathonlara katılabilrisin. Orada bir çevre oluşturabilrisin.
Disiplin konusundada sana tavsiyem sabah akşam çalışmaya uğraşma. Bu durum bir süre sonra bitkinliğe yol açabiliyor. Yani sporunuda yap arkadaşların ile vakitte geçir fakat işini aksatma.

Disipline sahip olmadan bir şey başarmak zor. Motivasyondan çok disipline sahip olman lazım. Yani bir iş yapılması gerekiyorsa yapman lazım. Matematikte sıfır temele sahipsen 6 ayda bir düzeye gelebilirsin. Yapay zeka tarafında iş yapacaksan iyi matematik gerekiyor. Fakat eskiye oranla çok fazla kaynak ve imkanın var öğrenmek için. Şu an yapamam deyip bırakmaman lazım. Siber güvenlik içinde tavsiyem bir mentör bulman olur. O alanda çevren yoksa ilerlemen daha zor oluyor. Mentor bulmakta sana kalmış. Bulamaz isen en azından hackathonlara katılabilrisin. Orada bir çevre oluşturabilrisin.
Disiplin konusundada sana tavsiyem sabah akşam çalışmaya uğraşma. Bu durum bir süre sonra bitkinliğe yol açabiliyor. Yani sporunuda yap arkadaşların ile vakitte geçir fakat işini aksatma.

Hocam arkadaşım yok :d ama anladım dediğinizi sağ olun hocam :)

Geri
Yukarı