Motive olamıyorum

Selam arkadaşlar. Kendimi çok kötü hissediyorum. Yksye 4 ay kaldı sürekli bir boşluktayım yardım edin.
Motivasyon öyle aylarca sahip olabileceğin bir şey değil ki zaten anlık dopamin yükselişleriyle gelip gider. Bu yüzden amaçların için devamlılığı sağlayacak şey kesinlikle motivasyon değildir. Bu videonun sana yardımı dokunabilir benim çok işime yaramıştı. Herhangi bir konuda devamlılığı sağlayıp içini rahatlatmanın bence en kolay yolu alışkanlıklar edinmek. Mesela her gün hiç aksatmadan 6 saat ders çalışmaya çalış ve bunu bir yere not et( daha sonrasında şu gün 6 saat çalışmış mıyım diye bakabileceğin bir yer olması önemli) bunu 7 gün kendini zorlayarak da olsa yaptığını varsayalım. 8. Gün bu devamlığı kaybetme korkusundan daha kolay 6 saat çalışacaksın içinden ders çalışma güdüsü(motivasyon değil) gelecek. 1 gün bile aksatırsan (tek tek daha sonra bakabilceğimiz bir yere not ettiğinden) kafanda kurduğun o seriyi bozacak ve eski haline döneceksin. Bunun olmasından korktuğun için de bir günden bir şey olmaz bugün yatayım gibi şeyler deme ihtimalin kalmıyor ve düzenli istisnasız her gün 6 saat çalışmış oluyorsun
İyi forumlar

Geri
Yukarı