Çözüldü MotoGP 14 açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

omer.guzel

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
R7 M440
İşlemci
i7 7500U
Merhaba.

Bende de MotoGP 14 açılmıyor. Recep Baltaş'ın videosundaki adımları uyguladım fakat çözülmedi.
İki tane .exe dosyasından X64 yazanda hata alıyordum diğeri ise 'Steam must be running' uyarısı veriyordu.

Videodaki çözümleri uygulayınca Steam uyarısını aldığım oyunu açabildi fakat dahili ekran kartını kullandı ve bir yerden sonra oyun kapanıyor. X64 yazana tıkladığımda VCOMP100 ya da 0xc000007b hatası veriyor. Rapor oluşturdum. Bu hatayı alan birçok insan var ve diğer oyunlarımın CS:GO, Forest, Zula, Valorant, Portal 2, Portal Reloaded, Fallout Shelter, MotoGP13 Demo. Bunda da harici ekran kartını görmüyor. Hiçbirinden böyle bir hata almadığım için MotoGP14'ün kendisi ile alakalı bir durum bence. Bu arada oyunu indirirken bir kesilme olmadı iki defa indirdim fakat çözülmedi. Bu olaydan sonra ekran kartı driverlarını da güncelledim gene çözülmedi.
Bu da oluşturduğum raporları içeren zip. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@omer.guzel

Cözüm önerisi MotoGP icindir.

Bu DLL dosyasini kaldirdiktan sonra altta verecegim paketi kurup tekrar deneyiniz.

C:\Windows\System32\vcomp100.dll

Download dedikten sonra hem x86 hem de x64 olanini indirip kurunuz. Kurulum esnasinda hata verecek olursa Denetim Masasi üzerinden paketi onarmayi deneyiniz. Eger DLL'yi bahsi gecen konumda bulamayacak olursaniz ise direkt paketin kurulumunu gerceklestiriniz.
@omer.guzel

Bu DLL dosyasini kaldirdiktan sonra altta verecegim paketi kurup tekrar deneyiniz.

Download dedikten sonra hem x86 hem de x64 olanini indirip kurunuz. Kurulum esnasinda hata verecek olursa Denetim Masasi üzerinden paketi onarmayi deneyiniz. Eger DLL'yi bahsi gecen konumda bulamayacak olursaniz ise direkt paketin kurulumunu gerceklestiriniz.

Çözüm
@omer.guzel

Merhaba Söylediğiniz işlemleri yaptım sorun düzeldi. Çok teşekkür ederim.
Fakat şöyle bir problem var ve bu neden kaynaklanıyor bilmiyorum.
Oyun başlamadan önce bir ekran çıkıyor ve bu ekranda ayarlamalar yapabiliyoruz. harici ekran kartım bu başlatıcı kısmında görünmüyor ve bu yüzden oyun kasıyor ayrıca oyun açıldıktan sonra oynayabiliyorum ama mesela alta indirebiliyorum fakat bir kere alta indirdiğimde geri açamıyorum. process olarak devam ediyor görev yöneticisinde görebiliyorum ama geri açamıyorum. MotoGP13demo için ise bu durum böyle değil (O vcomp100 hatası da vermemişti.) açtığımda alta indirip geri oyuna dönebiliyorum. harici ekran kartını gene görmüyor fakat alta indirip geri yüklediğimde sorunsuz çalışmaya devam ediyor.
Alta indirip geri açmak çok sorun değil de grafik kartımın görünmemesi problem belki bununla alakalıdır diye açıkladım.
Bu konuda bir çözüm öneriniz var mı acaba?
Yeni bir başlık da açabilirim? belki önceki hata ile ilişkilidir diye önce sormak istedim.

Geri
Yukarı