Motorsiklet için kask nasıl alınmalı?

TimurCan07

Hectopat
Yer
antalya
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Nexx 100sr almak istiyorum yaşım 16. sizce kafa bedenim büyür mü yaşım 16 ya da daha ucuz bir kask mı bakayım kafam büyürse?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaskta ucuza kaçmayın bence hocam. Hatta genel olarak ekipmanda ucuza kaçmayın. Sağlığınızdan, canınızdan daha önemli değil sonuçta.

Ben hep 1 beden büyük alıyorum sende öyle yap ne olur ne olmaz bazen insan kilo aliyor 🐵

Hocam 1 beden büyük almak sıkıntı olmaz mı? Yani halk ağzıyla kaskın kafamıza cuk oturması gerekmiyor mu?

Kaskta ucuza kaçmayın bence hocam. Hatta genel olarak ekipmanda ucuza kaçmayın. Sağlığınızdan, canınızdan daha önemli değil sonuçta.

Hocam 1 beden büyük almak sıkıntı olmaz mı? Yani halk ağzıyla kaskın kafamıza cuk oturması gerekmiyor mu?

Evet öyle olması lazım ama daha yaşın genç olgunlasacaksin Haliyle de buyuyeceksin bu kadar para verdikten 1 2 yıl sonra kullanamazsin.

Kask pantolon değil abi büyüyünce de giyersin büyük al denir mi?
Kaskı taktığında yanağını hafif sıktığını hissetmeniz gerekiyor yoksa ilk kazada kafanızdan fırlar çıkar.

Evet öyle olması lazım ama daha yaşın genç olgunlasacaksin haliyle de buyuyeceksin bu kadar para verdikten 1 2 yıl sonra kullanamazsin.

Hocam bence kafamıza tam oturan bir kask alıp 1 2 yıl sonra kafamıza olmazsa değiştirmek daha akla yatkın gibi geliyor. Kask fiyatları çok pahalı ama dediğim gibi kimsenin canından daha önemli değil bence. Ben o yaşlarımda motor alacak olsaydım bu dediğim gibi yapardım herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı