Motosiklet ehliyeti sınavında ne soruluyor?

AMDCpu

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgiye ihtiyacım var. Normal araba ehliyeti gibi sınav yapıyolar mı yoksa sadece gaz hidrolik fren yağı vb şeyler mi soruyorlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
sanırsam direksiyon sınavından bahsediyorsun. Öncelikle anlatayım sürücü kursunda kullandığın motosikleti kullanıyorsun genelde sınavda yani bana öyle denk geldi. Göstergedeki sembolleri vs hız göstergesi devir göstergesini soruyorlar ama detaylı değil yani formalite bu aşamayı hızlıca geçip parkura giriyorsun. Parkura dikkat etmeye bak birde kullandığın motor hakkında az bir bilgi sahibi ol yani hava soğutmalı mı ve kaç vites gibi gerisi kolay hocam

Sağ olun hocam peki hocam otomatik motor ve manuel motor arasında fark nedir? Hız acısından bir fark var mı?

Sağ olun hocam peki hocam otomatik motor ve manuel motor arasında fark nedir? Hız acısından bir fark var mı?
Vites olayı dışında bir farkı yok. Hız olayına gelecek olursak önemli olan manuel veya otomatik olması değil önemli olan motorun gücü. Yani 125 cc lik vitesli motorda aynı hızda gidiyor otomatik motorda aynı hızda gidiyor tek farkları debriyaj olayı işte. şahsen debriyaj vites mantığı hoşuma giden bir şey olduğu için ben vitesli motor kullanmayı tercih ediyorum zor bir şey değil hatta bana kalırsa manuel daha kolay. Eğer daha kursa yazılmadıysan tavsiyem manuel al geç scooter tipi motosikletleri kuryelik yapmayacaksan pek kullanmazsın zaten sanmıyorum bu senin zevk duruma bağlı tabii.

Komisyon hocana bağlı benimki ön fren arka fren debriyaj nerede dedi söyledim hadi başla geçtin zaten dedi ama şunları soruyorlar her zaman arka fren ön fren debriyaj akü nerede yağ nereden ölçülür göstergedekiler anlat derler.

Kalkışta scooter geçerde uzunda manuel geçer daha seri kalkıyor otomatikler debriyaj vites mantığı olmadığından.

Geri
Yukarı