Motosiklet noter işlemleri nasıl oluyor?

Prosedürü bilmiyorsanız;
0-plakayı değiştirecekseniz motorun arkasından plakayı sökün noter eski plakayı alıyor.
1-sıra alıyorsunuz sıramatikten.
2- araç satış diye diye işleminizi belirttikten sonra kimliklerinizi veriyorsunuz noter personeline.
3-size plaka kalacak mı diye soruyor isterseniz değişirin bence gerek yok şu an 500 TL gibi para bir de zaman masrafı var.
4-sözleşmeye yazmak istediğiniz bir şey var mı diye soruluyor aracın km ve hasar (varsa) yazın sonra kanıtlama şansınız olmaz.
5-araç bedelini soracak personel satıcı vergiden dolayı az yazdırabiliyor alış fiyatını yazdırın sonra gizli kusur varsa mahkeme de ucuza sattım diye kendilerini savunuyorlar.
6-sonra vezneye geçip ödeme yapıyorsunuz ruhsat ve sözleşmeyi teslim ediyorlar.

Araçta sigorta zorunluluğu yok, kasko da 8K civarı olması lazım. Ben haziran başında wing motorum için sormuştum 8K demişlerdi, yaptırmadım, kapalı alanda duruyor diye.

İlandaki motor RKS. Kuba/RKS servisine gidebilirsiniz.

Satıcı ile ekspertiz tarzı bir yere veya motor tamircisine götürsem oluyor mu acaba? Motor bilgim sıfır.
Motor ekspertizi yaygın değil sadece büyükşehirlerde var, mod hocamın dediği servis inisiyatifinde ben wing alırken servis bakmıştı kendi panellerinden de motoru sorgulamıştı, kendi ilimden xtreme alırken bakmadılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı