Motospeed CK 108 ve Logitech G213 Prodigy Seçimi

umutogut

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.

Yeni topladığım bir sistem için bir süredir klavye araştırması yapıyorum. Mekanik klavyelerin fiyatları malumunuz olduğundan, Motospeed CK 108 modeline yöneldim. O fiyat aralığında en alınabilir klavye olarak duruyor. Daha çok Assasin's Creed, Hitman, Call of Duty gibi aksiyon ya da Total War, Civilizations gibi strateji oyunları oynuyorum. Aynı zamanda masaüstünde yazı yazmalı ofis uygulamaları ile çalıştığım da oluyor.

250-300 TL aralığında Motospeed CK 108 ve Logitech G213 Prodigy almak mı? Motospeed orta seviye klon bir mekanikten oluşuyor diye biliyorum, Logitech'in ise kalitesi ortada. Asus Cerberus da radarıma giren klavyelerden bir tanesi. LED'li olması tercihim, illa RGB olacak diye kuralım yok. Yani gece kullanılabilir olsun. Bir de bilek desteği olursa daha iyi olur.

Giriş-orta seviye bir klavye olarak bunlardan hangisini tercih edersiniz? Başka tavsiyeleriniz olur mu?
Mekanik derseniz, bu oyun türleri ve ofis vb uygulamalar için en uygun switch rengi (mavi, kahverengi, kırmızı gibi) hangisi olur? Çok sesli bir klavyeden ziyade oyun zevki için hissiyatın peşindeyim diyebilirim.

Fare olarak da Logitech G402 Hyperion Fury düşünmekteyim. Nedenleri ile varsa başka tavsiyelerinizi iletirseniz sevinirim.

Herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Logitech'in G213 klavyesi için fiyatını hak etmiyor diyenler var ben bu önerdiklerinizin yanında CoolerMaster Masterkeys Lite öneririm gerçekten şık ve kaliteli bir klavye.

Öncelikle bir çok Outemu switch kullanan klavye kullandım. Bunlardan biride CK108'di. Türkiye'den yani 360TL gibi kazık bir fiyattan sakın kimse almasın. Senin niyetin yurt dışından almak gibi duruyor. Benim kullandığım süre boyunca bir sorun yaşamadım ama senin yaşamayacağının bir garantisi yok. O yüzden garantiyi düşünerek tercihini yapmanın öneririm. Ama gördüğüm kadarıyla mekanik takıntın yok. Bütçene göre Cooler Master MasterKeys Lite L kullanışlı bir tercih olur. Eğer mekanik klavye almaya niyetlenirsen de switch olarak ise Red switch öneririm. Sessiz sedasız kendi halinde kullanımı da rahat.

Öncelikle bir çok Outemu switch kullanan klavye kullandım. Bunlardan biride CK108'di. Türkiye'den yani 360TL gibi kazık bir fiyattan sakın kimse almasın. Senin niyetin yurt dışından almak gibi duruyor. Benim kullandığım süre boyunca bir sorun yaşamadım ama senin yaşamayacağının bir garantisi yok. O yüzden garantiyi düşünerek tercihini yapmanın öneririm. Ama gördüğüm kadarıyla mekanik takıntın yok. Bütçene göre Cooler Master MasterKeys Lite L kullanışlı bir tercih olur. Eğer mekanik klavye almaya niyetlenirsen de switch olarak ise Red switch öneririm. Sessiz sedasız kendi halinde kullanımı da rahat.

Selamlar. Cooler Master Masterkeys Lite L İnglizce Q klavye sanırım ve bilek desteği yok. O sebeple fiyat olarak biraz üstüne çıkarak Prodigy 213 düşünmüştüm. Sanırım Cerberus'un da Türkçe klavyesi yok.

Makro ve mekanik gibi takıntım yok ama F/P olarak 250 TL civarı önerebileceğiniz güzel bir red switch klavye var mıdır?

Selamlar. Cooler Master Masterkeys Lite L İnglizce Q klavye sanırım ve bilek desteği yok. O sebeple fiyat olarak biraz üstüne çıkarak Prodigy 213 düşünmüştüm. Sanırım Cerberus'un da Türkçe klavyesi yok.

Makro ve mekanik gibi takıntım yok ama F/P olarak 250 TL civarı önerebileceğiniz güzel bir red switch klavye var mıdır?
Valla adaş 250TL civarına mekanik klavyeler var dediğim gibi ama senin işini Corsair K55 veya Logitech Prodigy 213 daha çok görecek gibi. Ayrıca Cooler Master Masterkeys Lite L Türkçe tuş dizilimine uygun. Ek bilek desteklerine bakabilirsin.

Valla adaş 250TL civarına mekanik klavyeler var dediğim gibi ama senin işini Corsair K55 veya Logitech Prodigy 213 daha çok görecek gibi. Ayrıca Cooler Master Masterkeys Lite L Türkçe tuş dizilimine uygun. Ek bilek desteklerine bakabilirsin.

Eyvallah dostum. K55, Cerberus MKII ve Prodigy arasında karar vereceğim artık.

Son olarak Logitech G402 Hyperion Fury hakkında fikrini sorsam? Beğenmiyorsan önerebileceğin başka fare olur mu?

Eyvallah dostum. K55, Cerberus MKII ve Prodigy arasında karar vereceğim artık.

Son olarak Logitech G402 Hyperion Fury hakkında fikrini sorsam? Beğenmiyorsan önerebileceğin başka fare olur mu?
200TL civarında şuna bildiğim kadarıyla. Güzel ürün ama uzun zamandır piyasa da, daha güncel modellere de bir bak derim.

Hocam o fiyata bulabileceğiniz en iyi klavye bu. Diğer uzun yorumlarda haklı şeyler var ama gerçekten en iyi klavye bu. Red switch seçeneği de var. O fiyat aralığında değilmiş ama güzel klavye :D

Hocam o fiyata bulabileceğiniz en iyi klavye bu. Diğer uzun yorumlarda haklı şeyler var ama gerçekten en iyi klavye bu. Red switch seçeneği de var. O fiyat aralığında değilmiş ama güzel klavye :D
Linkte satılan Ck350 ürünümüz blue switch, red seçeneği var ama henüz ülkemize gelmedi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı