Motospeed CK104 vs CK108

TAHA58

Hectopat
Daha fazla  
Motospeed CK104 alacaktım fakat CK108'in driverlı olduğunu öğrendim ve tüm renk çeşitlerine sahip olduğunu, bir de "F" Tuşlarının biraz yukarıda olduğunu öğrendim. Bunlar çok hoşuma gitti fakat CK108 daha az ses çıkarıyor ve CK104'te olan 2-3 tane ışık modu (Sağdan Sola RGB geçiş & dalga) olmadığından dolayı almak istemem %45 ye düştü. Şu an CK104 almak istiyorum fakat hala kafamdaki soru "CK104 mü yoksa CK108 mi" hala kafamda kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlla RGB istiyorsanız o bütçede mekanikten vazgeçmelisiniz. O klavyelerde Outemu Switch kullanılıyor. Sesi hoş olabilir. Ancak hissiyat olarak kesinlikle mekanik bir klavyeden çok aşağıdalar. Örneğin Devastator 2 ve CK104'ü bizzat deneyimledim ve hissiyatları neredeyse aynı. Devastator 2'de CM'nin mekanik hisli Memchenical Switch'leri bulunuyor. Zarlı yapıya sahip mekanik olmayan bir klavye. Ses dışında hissiyat olarak Outemu Switch'ler ile neredeyse birebir. RGB istiyorsanız o bütçede önerim Masterkeys Lite L'nin klavyesi olacaktır. Bu klavyede de Devastator 2'deki mekanik hisli olan Memchenical Switch'ler var. Zarlı yapıya sahip mekanik olmayan bir klavye bu da. Ancak CK104 ve CK108'e göre kesinlikle daha kaliteli ve uzun ömürlüdür. Zaten düzgün mekanik klavye istiyorsanız bütçeyi yükseltmeniz gerek. Üstüne RGB de isterseniz giriş seviyesi bir sistemin üçte biri kadar bütçeniz olmalı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı