Mount and Blade Bannerlord 1050 Ti GPU düşüşü

LucaBrasi

Centipat
Öncelikle merhaba, Bannerlord oyununu oyadığım 3 gün süre zarfında hiçbir sorunlar karşılaşmamıştım. Fakat 4. gün GPU göstergesi 128'e düştü. Ekran kartını hem elle hem otomatik olarak güncelleştirdim fakat sonuç alamadım. Internetten araştırdım ama denediğim yöntemlerde çaresiz kaldı. Şu anki aldığım FPS oyun içi 5-15, girişte 30-40.

Sistemim:
Intel Core i7-7700HQ, 3600 MHz (36 X 100)
GeForce GTX 1050 Ti (4 GB)
8 GB RAM.
Acpı X64.
1 TB, 5400 RPM, SATA-ııı; HDD.
Ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, Bannerlord oyununu oyadığım 3 gün süre zarfında hiçbir sorunlar karşılaşmamıştım. Fakat 4. gün GPU göstergesi 128'e düştü. Ekran kartını hem elle hem otomatik olarak güncelleştirdim fakat sonuç alamadım. Internetten araştırdım ama denediğim yöntemlerde çaresiz kaldı. Şu anki aldığım FPS oyun içi 5-15, girişte 30-40.

Sistemim:
8 GB RAM.
Acpı X64.
Ne yapmam gerek?
Konuyla çok alakasız olacak biliyorum ama RAM'lerin hızı PC'yi aldığınızda mı böyleydi, aldığınızda düşüktü overclock ile mi yükselttiniz, yoksa RAM'leri mi değiştirdiniz ?

Oyuna sürekli güncelleme geliyor. Belki son gelen güncellemenin etkisi olmuştur. Steam kütüphaneden oyuna sağ tıklayıp özelliklere girin, betalara gelin ve oradaki sürümleri değiştirip deneyin. En son e1.0.5 sürümü çıkmıştı.

Sistemim:
8 GB RAM.
Acpı X64.
Ne yapmam gerek?
Benim de öyle 1050 ti
8gb ram
i5 2500 3.3ghz
var oyunda fazla kasma olmuyor arada kasıyor ama giriş çıkışlarda aşırı kasıyor çözüm bulamadım

Oyuna sürekli güncelleme geliyor. Belki son gelen güncellemenin etkisi olmuştur. Steam kütüphaneden oyuna sağ tıklayıp özelliklere girin, betalara gelin ve oradaki sürümleri değiştirip deneyin. En son e1.0.5 sürümü çıkmıştı.

Şu an ki sürüm olan e1.0.6 sürümünü söylediğiniz gibi yaptım fakat sonuç aynı.
Konuyla çok alakasız olacak biliyorum ama RAM'lerin hızı PC'yi aldığınızda mı böyleydi, aldığınızda düşüktü overclock ile mi yükselttiniz, yoksa RAM'leri mi değiştirdiniz ?
yok diğer oyunlarda sıkıntı yok
1586213402158.png

ayrıca sürümün güncellenmesine rağmen bu sayfadaki sol altta ilk sürüm e01.0.0 olarak kayıtlı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı