Mount and Blade: Bannerlord çıktı

Rewill216

Hectopat
Evet arkadaşlar bugün Bannerlord nihayet çıkışını yaptı ve oynanabilir oldu. Siz denediniz mi veya oynama şansınız oldu mu? 10 yıl sonra sizi tatmin ediyor mu?

Şahsen şu an oyunu oynama imkanım oldu 1 saatlik bir deneyimim var doğrusunu söylemek gerekirse oyun oldukça değişmiş. Dövüş mekanikleri, savaş stratejileri, harita şehirler vs. oldukça değişim var gibi görünüyor bu hoşuma gitti. Grafiklerini de beğendim beni tatmin etti şu an. Fakat ilk eğitim bölümündeki kısa hikaye bana warband oyunundaki hancının yeğenini kurtarma görevini çok anımsattı. Umarım devamında bu şekilde benzerlik olmaz. Görüşleriniz yorumlarınız neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben mi algılayamıyorum yoksa Warband'ı alıp modlayıp ufak süslemeler yapıp koymuşlar mı?
Oyun zaten Warband den başka bir oyun olsaydı ismi Mount and blade olmazdı. Tabi ki aynı özellikler bunda da olacak. Fizik ve grafik zaten Warband ile kıyaslanamaz. Üzerine konan eklemeler çok fazla ve detaylı, tabi oynarken farkedebilirsiniz bunları. Yani kısacası Warband'in çok ötesinde bir oyun olmuş, tek sıkıntısı şuan için bir kaç bug sanırım. Ve ileride eklenecek özelliklerin bir an önce yetiştirilmesi gerektiği gerçeği.

Oyun zaten Warband den başka bir oyun olsaydı ismi Mount and blade olmazdı. Tabi ki aynı özellikler bunda da olacak. Fizik ve grafik zaten Warband ile kıyaslanamaz. Üzerine konan eklemeler çok fazla ve detaylı, tabi oynarken farkedebilirsiniz bunları. Yani kısacası Warband'in çok ötesinde bir oyun olmuş, tek sıkıntısı şuan için bir kaç bug sanırım. Ve ileride eklenecek özelliklerin bir an önce yetiştirilmesi gerektiği gerçeği.
Dediğimi yanlış anlıyorsunuz. Evet oyunun Warband'la benzeşmesi gerekiyor ama oyunu bir açın lütfen ve bakın. İlk önce Warband'ı açın ve oynayın. İyice animasyonları, dövüş mekaniğini, vuruş animasyonlarını hepsine dikkatlice bakın. Sonra Bannerlord'u açın ve onun da animasyonlarını, dövüş mekaniğine, vuruş animasyonlarına bakın. Hiçbir fark göremeyeceksiniz muhtemelen. Eğer görürseniz aynı oyunlardan bahsetmiyoruzdur. Ve adamlar multiplayer yönüne abanıcaz diye singleplayer'ı es geçmişler resmen. Ben yıllarca Warband oynamış biri olarak söylüyorum bunları. Oyunu veya firmayı kötülemek gibi bir amacım yok.

Grafiklerde çok büyük değişimler yok. Sade arayüzden karışık arayüze geçilmiş. Oynayanların dediğine göre savaş mekanikleri çok daha iyi hale gelmiş. Fiyatı çok pahalı. Benim görüşlerim bunlar 130 TL etmeyecek bir oyun bence. 50-60 civarında olsa kesinlikle alınacak bir oyun. Oyunun çıktığı 2. gün crack yapılması da garibime gitti açıkçası. Ama gelecek modlar ve yeni güncellemeler ile daha iyi olacağını düşünüyorum.

Dediğimi yanlış anlıyorsunuz. Evet oyunun Warband'la benzeşmesi gerekiyor ama oyunu bir açın lütfen ve bakın. İlk önce Warband'ı açın ve oynayın. İyice animasyonları, dövüş mekaniğini, vuruş animasyonlarını hepsine dikkatlice bakın. Sonra Bannerlord'u açın ve onun da animasyonlarını, dövüş mekaniğine, vuruş animasyonlarına bakın. Hiçbir fark göremeyeceksiniz muhtemelen. Eğer görürseniz aynı oyunlardan bahsetmiyoruzdur. Ve adamlar multiplayer yönüne abanıcaz diye singleplayer'ı es geçmişler resmen. Ben yıllarca Warband oynamış biri olarak söylüyorum bunları. Oyunu veya firmayı kötülemek gibi bir amacım yok.
Animasyonlar oldukça farklı diyebiliriz. Dövüş mekaniği aynı çizgide ama yine ciddi değişiklikler var. Vuruş animasyonları da farklı. Siz olayı anlayamamışsınız. Sorun oyunda değil. Ayrıca Warband de zaten animasyonlar kütük gibi savuruyor, esneklik yok. Nasıl aynı diyebiliyorsunuz..
Şu video'yu izlerseniz dövüş mekaniği ve vuruş animasyonlarının farkını görmeniz gerekir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı