Çözüldü Mount & Blade: Warband açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

dinamid

Centipat
Merhaba. Yaklaşık 2 ay önce oynayıp ara verdiğim Mount & Blade: Warband'ı şu an açamıyorum. Bazı konularda belgelerimden dosyalarının silinmesi söylenmiş denedim olmadı ekran kartım da güncel, dirextx kurulu falan falan. Steam'den tıkladığımda "dili Türkçe yapmak ister misiniz?" Yazısı geliyor (belgeler Mount & Blade: Warband dosyasını sildiğim zaman). Evet de desem hayır da desem açılmıyor. Oyun dosyalarından açmayı da denedim değişen bir şey olmadı. Sitedeki konuların içinde gezerken Process Monitor hata raporu istendiğini fark ettim o yüzden raporu alıp Yandex'e yükledim.

Benim hata raporumun linki: Logfile.rar

Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler.

Ekran kartı sürücünüz 2018'den kalma. Güncel değil yani. Ekran kartınız nedir?

Kaspersky kapatıp, tekrar açmayı dener misin?

Olmadıysa DDU ile sürücüleri kaldırıp tekrar yükle.

Intel HD grapcihs sürücüsü ise 2016'dan kalma. Bundan kaynaklı olabilir. Güncelleme varsa günceller misiniz?

Kaspersky kapattım işe yaramadı. Ekran kartını güncelleyip tekrar haber vereceğim.
Ekran kartım NVIDIA GeForce GT420M. Son güncelleme 2018'de... Yine de belki güncel değildir diye kurulumunu yapıp tekrar deneyeceğim.

Driver: Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA

GeForce Game Ready Driver
Versiyon
: 391.35 - WHQL
Tip: Grafik Sürücüsü
Sürüm Tarihi: Tue Mar 27, 2018
İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
Dil: Turkish
Dosya Boyutu: 445.39 MB
Maalesef düzelmedi :(

Son düzenleme:
Merhaba. Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Sorunu çözdüm ve şimdi çözümünü paylaşıyorum. Sorun vcruntime140.dll ve msvcp140.dll dosyalarının hatalı veya bozuk olmasından kaynaklanıyormuş. Bu dosyaların bilgisayarım 64 Bit olduğu için uygun olanlarını C:\Windows\SysWOW64 klasörüne attım. İndirip kullandığım dosyaların linkini aşağıya bırakıyorum. Umarım diğer arkadaşlara da yardımcı olur.

Link: vcruntime140.dll & msvcp140.dll-x64-x86-files.zip

Bilgisayarınız 64 Bit ise 64-Bit-files içindeki dosyaları "C:\Windows\SysWOW64"ün içine, 32 Bit ise 32-Bit-files içindeki dosyaları "C:\Windows\System32"nin içine atın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum tekrardan merhaba. Bu attığın DLL'ler sana ileride sorun yaşatacaktır.

O attığın iki adet dosyayı sil ve bunları kur.

Geri
Yukarı