Mouse hareket ettiğinde ekran kartından ses geliyor

qoldman

Hectopat
Daha fazla  
ASUS X550VX
i7 6700 HQ 2.60GHz up to 3.5 GHz
12 GB DDR4 2133 MHz
4GB Nvidia GTX 950M
Intel HD Graphics 530

Bilgisayar açıldığı andan itibaren videodaki gibi ses gelmeye(biraz yüksek sesle dinleyin) başlıyor. Bu ses internette gezinirken, sayfaları aşağı kaydırırken hatta klavyeden bir tuşa bastığımda bile geliyor. Ekran kartından geldiğini düşündüğüm için önce Nvidia driverini kaldırdım ses gelmeye devam etti sonra Intel HD Graphics driverini kaldırınca ses kesildi. Intel HD Graphics driveri yüklü değilken ses kesiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu konu hakkında fikri olan var mı ? Nasıl çözebilirim?

Tamamen aynı ses benim laptoptan da geliyor, işlemciden geliyor. Muhtemelen içerisindeki HD Graphics'ten. Zaten kullandığını sanmıyorum intelin ekran kartını. Bu yüzden driverleri kaldırıp sadece Nvidia kullanarak sesten kurtulabileceğini düşünüyorum. Bende sadece HD Graphics var. :(

İşlemcim Pentium serisinden.

Intel HD Graphics yüklü olmadan Nvidia driveri yüklenmiyor diye hatırlıyorum. USB 3.0 portlarımdan biri arızalı olduğu için garantiye yollayacaktım zaten bu sorunu da belirtirim ama bu sese sebep olan şeyi de merak ediyorum doğrusu.

ASUS X550VX
i7 6700 HQ 2.60GHz up to 3.5 GHz
12 GB DDR4 2133 MHz
4GB Nvidia GTX 950M
Intel HD Graphics 530

Bilgisayar açıldığı andan itibaren videodaki gibi ses gelmeye(biraz yüksek sesle dinleyin) başlıyor. Bu ses internette gezinirken, sayfaları aşağı kaydırırken hatta klavyeden bir tuşa bastığımda bile geliyor. Ekran kartından geldiğini düşündüğüm için önce Nvidia driverini kaldırdım ses gelmeye devam etti sonra Intel HD Graphics driverini kaldırınca ses kesildi. Intel HD Graphics driveri yüklü değilken ses kesiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu konu hakkında fikri olan var mı ? Nasıl çözebilirim?

İyi günler bende de aynı sorun var kafayı yiyeceğim çözebildiniz mi sorunu ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı