Mouse için DPI ne kadar olmalıdır? Nasıl bir mouse almalıyım?

Raşit Gönenç

Kilopat
Makaleler
113
Yer
Bucak-Burdur
Daha fazla  
Meslek
Online İngilizce Öğretmeni
İyi günler herkese. Mouse almayı planlıyorum. DPI kısmı falan varmış bu işin. Oyunlar için özellikle kaç DPI yeterlidir? Nasıl bir mouse almalıyım? 50 TL ücrete nasıl mouselar bulunur? Hangi markalar iyidir?

Tamam da ben DPI'ın önemini de sormuştum. Yani bu kısımda kaç DPI'lık bir mouse almalıyım? Yüksek DPI'lı mouselar iyi midir?

mousedpiqq9.jpg

Yüksek ve düşük DPI'ın farkı. Yüksek DPI FPS oyunlarında avantaj sağlar. Oyunlarda hedefe daha hassas ve net yönelmeni sağlar. Mesela Counter Strike oynarken yüksek DPI'da adamın vurmak istediğin yerine hedef alman daha kolay olacaktır. Tabii DPI değerine göre oyunlarda adaptasyon vaktin olacaktır. Ekran boyutu da bir etken diye biliyorum. 6000-7000 DPI bana abartı geliyor. Daha net vurma imkanın oluyor FPS oyununda ama 3000-4000 DPI bile fazla geliyor 23" ve yakın boyut monitörlerde. Tavsiyem şu incelemeye bakman:
https://www.technopat.net/forum/diger-donanimlar/32594-a4tech-x7-f5-mouse-kullanici-incelemesi.html

Veya:
VATAN COMPUTER - LOGITECH - G300 GAMING MOUSE - Mouse

Ben incelemesini verdiğim mouse'da 5 farklı profil ayarladım. İnternetteyken 250 hz oyunda iken ise 500 veya 1000 hz'e çekiyorum tek tuşla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:
Logitech marka alınabilir diyorsun o zaman. Onun alterneatifi olarak alınabilecek de son_goku'nun önerisine göre A4Tech alınabilir sanırım. Tamamdır o zaman başka bir sorum da kalmadı...

Peki ya 21'' monitör için kaç DPI'lık mouse önerirsin?

Şu fiyata bu marka bir mouse buldum. Marka güvenilir midir ki? : PL-1510 1600 DPI Gaming ( OYUN) Mouse GittiGidiyor'da 94597998

Ve şu : V-TECH 2000 DPI 6 D Gaming ( OYUN) Mouse GittiGidiyor'da 94597680

Marka hakkında net bir bilgiye sahip değilim fakat bulaşma derim. 2000 DPI bile yeterli gelecektir. Ben FPS oyunlarında 1000 FPS'de kullanıyorum. Hatta istersen farklarını belirten video çekebilirim.

Marka hakkında net bir bilgiye sahip değilim fakat bulaşma derim. 2000 DPI bile yeterli gelecektir. Ben FPS oyunlarında 1000 FPS'de kullanıyorum. Hatta istersen farklarını belirten video çekebilirim.

Aslında gerek yok ancak yinede aklı karışanların bilgisi olması için çekmen iyi olur.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı