Mouse kablo sorunları

nanVic

Hectopat
Merhaba, daha önce mouse kablosu ile ilgili sorunlar yaşayan oldu mu? Teknik arızalar değil. Oyun oynarken mouse kablosu sert olduğundan kablonun takılı olduğu tarafa çevirince hafif bir rahatsızlık oluşuyor. Sanki tersi tarafına daha rahat hareket ediyormuş gibi, sorunun kabloların sertliğinden olduğunu düşünüyorum. Sanırım kablo plastikten olduğu için böyle oluyor. Mesela kabloların yoğun olduğu tarafa fareyi çekip bıraktığımda kendi kendine sağ tarafa doğru kayıyor. Mouse kablolarını yumuşatma gibi bir şansımız var mı? veya yapılabilecek şeyler hakkında önerilerinizi bekliyorum

Merhaba, daha önce mouse kablosu ile ilgili sorunlar yaşayan oldu mu? Teknik arızalar değil. Oyun oynarken mouse kablosu sert olduğundan kablonun takılı olduğu tarafa çevirince hafif bir rahatsızlık oluşuyor. Sanki tersi tarafına daha rahat hareket ediyormuş gibi, sorunun kabloların sertliğinden olduğunu düşünüyorum. Sanırım kablo plastikten olduğu için böyle oluyor. Mesela kabloların yoğun olduğu tarafa fareyi çekip bıraktığımda kendi kendine sağ tarafa doğru kayıyor. Mouse kablolarını yumuşatma gibi bir şansımız var mı? veya yapılabilecek şeyler hakkında önerilerinizi bekliyorum

Maalesef olduğunu düşünmüyorum.
Kablolardan sıkıntı çekiyorsanız ve maddi imkanınız varsa kaliteli bir kablosuz fare alabilirsiniz.
Oyun oynarken sıkıntı çıkarabilir dikkat edin. :)

Paracord dediğimiz bir olay var, kabloyu daha esnek paraflex bir kablo ile değiştiriyorsunuz ve kablosuza yakın bir his oluyor. Biraz zor ama abartılacak kadar da değil. 10$ civarına paraflex kablolar satılıyor.

İnternette bir sürü rehber mevcut.

Kablosuz fare oyunlarda sıkıntı çıkarabiliyor bazen kullanışlı ancak bazen sinir edebiliyor.
Yeni nesil kaliteli bir oyuncu faresinin kablolu bir fareden hiçbir eksiği yok. Söylediğiniz eskide kalmış şeyler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı