Mouse kablosu çalışmıyor

kadirhsn66

Decapat
Daha fazla  
Bir tane Gaming mouse aldım. İlk 1-2 ay hiçbir sorunu yoktu ancak sonradan PC'ye takma yeri kablosu çıkma durumuna geldi. Aslında kablosu çıkmadı ama birazcık zedelenmiş bir durumda. Ne yapacağımı bilmiyorum. RGB ışığı yanıyor, sonra 1-2 saniye geçmeden sönüyor. Yeni bir mouse alacak kadar şimdilik durumum yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünü satın almış olduğunuz yere iade etmeye çalışın kullanıcı hatası olmadığına eminseniz. Fişini de atmadıysanız iade alabilirler. Onun dışında kablo bağlantısında bir sorun var belli ki. Tanıdığınız bir bilgisayarcı ya da elektrik elektronikten anladığınız bir yer yapabilir kablosunu diğer türlüsü biraz rica minnet işi olur. Geçmiş olsun.

Sorun şu garantisinide fişinide yeni taşındığımız için kaybettim ne yapabilirim elektrikçiye gitsem kablosunu düzeltirlermi bir bilginiz varmı acaba?

Ben böyle bir durumda şöyle yapardım. Başka kullanmadığım bir cihazın USB kafasını alıp fareninkine montelerdim. Bunu da aşağıdaki videoda çok güzel anlatıyor. Kabloların renkleri standarttır. Tabi garanti dahilinde değiştiremeyeceğini belirttiğin için böyle bir öneri sunuyorum. Biraz kablo soyma, bağlama ve elektrik bandıyla izole etme işlerinden anlıyorsan neden olmasın derim :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodaki şekilde lehim falan yapmana gerek yok. Yani zaten kablosu olan bir USB kafasının aynı renkteki kablolarını fareninkiyle karşılıklı birleştirip bantlayıp kapatacaksın. Tabi bası USB kabloları data aktarımı yapmıyorlar. Data aktarımı yapılabilen bir telefon şarj kablosunun USB ucu da uyacaktır. Sıfırını bile alsan 10 TL tutar yani.

Geri
Yukarı