Mouse pad yıkandıktan sonra küf kokusu geldi

kaan525242

Centipat
Daha fazla  
Bugün mouse padi daha önce hiç temizlememiştim ve temizlemeye karar verdim. Kurulandığında sanki küf kokusu geldi. Küf olup olmadığına emin değilim ancak küf gibi kokuyor ne yapmam lazım? Mousepadi sabunla temizledim.

Bugün mouse padi daha önce hiç temizlememiştim ve temizlemeye karar verdim. Kurulandığında sanki küf kokusu geldi. Küf olup olmadığına emin değilim ancak küf gibi kokuyor ne yapmam lazım? Mousepadi sabunla temizledim.

Hocam bazı araba paspaslarında da oluyor o sanırım, başıma gelmişliği var, balkona falan asın iyice kurusun havalansın, kalmaz koku üstünde.

Hocam bazı araba paspaslarında da oluyor o sanırım, başıma gelmişliği var, balkona falan asın iyice kurusun havalansın, kalmaz koku üstünde.

Koku gitse bile küf kalmaz mı ayrıca sağlığa zararlı diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Koku gitse bile küf kalmaz mı ayrıca sağlığa zararlı diye biliyorum.

Hocam küfün en yaygın bilinen çözümü çamaşır suyudur. Lakin Pad'de ister istemez renk kaybı yaşatabilir, sonuçta o da bir kumaş. Evet küf sağlığa zararlı, doğrudan solunumda ciğerler için çok problem. O yüzden iyice kuruduktan ve koku gittikten sonra, orta bir kuvvetle duvara vurun içinden küflü toz atıyor mu atmıyor mu ona bakın. Bir de sorabileceğiniz (anneniz vs) birine çamaşır suyunu ne ile karıştırsam kumaşta renk kaybı yaratmaz, iz bırakmaz diye sorun. Öyle bir durum varsa karıştırıp hafif sulu bezle silin padi. Sonra tekrar tamamen kurumaya bırakın. Çamaşır suyunun değdiği bir şey tekrar küf tutmuyor. Benim evim -2. katta bir odamın zemini yarıya kadar küf tutmuştu oradan biliyorum, çamaşır suyuyla sildim yerleri o gün bugündür ne koku var, ne tekrar küf oluşumu. Bir büyüğüm söylemişti bana da.

(Bu arada çekyatımı da çamaşır suyunu normal çamaşır deterjanıyla karıştırıp silmiştim, renk kaybı yada iz vs bırakmadı ama emin olmakta fayda var, ürününüz renk kaybetmesin.)

Hocam küfün en yaygın bilinen çözümü çamaşır suyudur. Lakin Pad'de ister istemez renk kaybı yaşatabilir, sonuçta o da bir kumaş. Evet küf sağlığa zararlı, doğrudan solunumda ciğerler için çok problem. O yüzden iyice kuruduktan ve koku gittikten sonra, orta bir kuvvetle duvara vurun içinden küflü toz atıyor mu atmıyor mu ona bakın. Bir de sorabileceğiniz (anneniz vs) birine çamaşır suyunu ne ile karıştırsam kumaşta renk kaybı yaratmaz, iz bırakmaz diye sorun. Öyle bir durum varsa karıştırıp hafif sulu bezle silin padi. Sonra tekrar tamamen kurumaya bırakın. Çamaşır suyunun değdiği bir şey tekrar küf tutmuyor. Benim evim -2. katta bir odamın zemini yarıya kadar küf tutmuştu oradan biliyorum, çamaşır suyuyla sildim yerleri o gün bugündür ne koku var, tekrar küf oluşumu. Bir büyüğüm söylemişti bana da.

(Bu arada çekyatımı da çamaşır suyunu normal çamaşır deterjanıyla karıştırıp silmiştim, renk kaybı yada iz vs bırakmadı ama emin olmakta fayda var, ürününüz renk kaybetmesin.)
Önerin için çok teşekkürler deneyeceğim ama küf olup olmadığından emin değilim ve mouse pad yıkandıktan sonra gayet güzel oldu bir daha yıkamak da istemiyorum.Önü ve arkası bu şekilde sadece arkası küf oldu gibi geliyor bilemedim yıkasam mı? Acaba koku sabundan mı kaynaklanıyor?Normalde çok umursamam yenisini alırım ama uzun bir süre köyde kalacağım bunu kullanmam gerekiyor.
20220711_143101.jpg
20220711_143114.jpg

Önerin için çok teşekkürler deneyeceğim ama küf olup olmadığından emin değilim ve mouse pad yıkandıktan sonra gayet güzel oldu bir daha yıkamak da istemiyorum. Önü ve arkası bu şekilde sadece arkası küf oldu gibi geliyor bilemedim yıkasam mı? Acaba koku sabundan mı kaynaklanıyor? Normalde çok umursamam yenisini alırım ama uzun bir süre köyde kalacağım bunu kullanmam gerekiyor.Eki Görüntüle 1447771Eki Görüntüle 1447766

Vallahi hocam fotoğraftan anlamak zor, arkasında küf var mı, koku küf kokusu mu, yoksa dediğiniz gibi sabundan kaynaklı mı vs. Bu arada koku geçtikten sonra bir zararı olmaz. Koku geçerse havalandıktan sonra kafanız rahat rahat kullanın.

İyice havalandırın olmassa bol kokulu deterjanla tekrar yıkayın nemli birakmayin.

Geri
Yukarı