Mouse tekerleği ters çalışıyor

282649

Hectopat
İyi günler arkadaşlar. Ben mouse tekerleğini yukarı hareket yaptığımda (arada) aşağı, aşağı hareket yaptığımda (arada) yukarıya çıkarıyor. Düzelebilir mi?

Scroll tuşunun içine üfleyin, tekerleğin içine. Ama kuvvetli üfleyin ejderha gibi.
Açıp temizlemek daha garanti çözüm.

Kayıt defteri düzenleyicisi yani regeditten şu lokasyona ulaşıp FlipFlopWheel'i 0 yapın.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\HID\VID_???\VID_???\Device Parameters

Bu olay çoğunlukla dandik mouselar'da oluyor genelde.

Açıp temizlemek daha garanti çözüm.

Kayıt defteri düzenleyicisi yani regeditten şu lokasyona ulaşıp FlipFlopWheel'i 0 yapın.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\HID\VID_???\VID_???\Device Parameters
Açıp temizlemek uzun olduğu için "üfle" dedim. Çoğu kişide işe yarıyor .

20 liraya almıştım

Eki Görüntüle 1068448
VID_??? yok bende.
Aygıt yöneticisi > Fare ve... > HID uyumlu fare > Sağ tık > Özellikler > Ayrıntılar > Donanım kimliği

Bu kimliği o kısımda bulup içini açın içinde 08 ile başlayan bir klasör var onu da açın Device Parameter onun içinde.

edit: Cezalıydım kusura bakmayın.

Steelseries sensei ten de başıma geldi. Yani ucuz bir arkadaş da değil, ha işin tuhafı ejderiya nefesim ile balon şişirir gibin üfleyince düzeldi.

Düzeldi! Üfürünce büyü filan mı yaptım acaba (!)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…