Mozilla vs. Edge vs. Chrome vs. Opera

Teoride en iyi Opera gibi ama güvenilir değil deniyor. Kullanıcı verilerini satıyorlarmış. Google Chrome en iyisi bana kalırsa uzantı mağazası ve çeviri desteğiyle benim için daha önde. Hızlı ve stabil ayrıca. Bellek tüketimide eskisi gibi değil.
Bu aralar Brave'i kullanıyorum. O da fena değil. Chrome'dan farklı hissettirmiyor. Ayrıca açık kaynak kodlu tarayıcı.

Chrome çok fazla RAM sömürüyor.
Herkes bundan şikayetçi fakat çoklu sekme kullanımında görev yöneticisini açıp bakıyorum ve normal RAM kullanımı görüyorum. Anlık resimde olduğu gibi sekme sayısı sağında yazıyor. Herkes bir şey ezberlemiş Chrome çok RAM kullanıyor diye bi bende mi az kullanıyor bu meret. :)

Ekran görüntüsü 2020-11-20 110317.jpg

Herkes bundan şikayetçi fakat çoklu sekme kullanımında görev yöneticisini açıp bakıyorum ve normal RAM kullanımı görüyorum. Anlık resimde olduğu gibi sekme sayısı sağında yazıyor. Herkes bir şey ezberlemiş Chrome çok RAM kullanıyor diye bir bende mi az kullanıyor bu meret. :)

Eki Görüntüle 743878

Galiba Chrome diğer tarayıcılara göre daha fazla RAM tüketiyor ve bu arada test yaptım en hızlı tarayıcı Chromium Edge çıktı mağazası sürekli genişliyor ve Chrome temaları ve uzantıları da kullanabiliyorsunuz. Ve Microsoft böyle devam ederse mağazası Chrome'dan bile daha büyük olacağına benziyor. Ve Chrome temalarını kullanma özelliği sayesinde temasınıda değiştirebiliyorsunuz. Ve arayüzünüde düzenleyebiliyorsunuz. Yan tarayıcı olarak Opera GX kullanıyorum tek nedeni bazı dizi ve filmleri VPN ile izlemek zorunda kalıyorum. Bir de oyun haberlerinden kolayca haberdar olabiliyorum başka yönü yok benim için PC'min özellikleri iyi olduğu için RAM CPU kısıtlaması benim için pek bir şey ifade etmiyor. Oyun oynarken RAM'den tasarıf etmek için microsft Edge'nin bir eklentisi var gerçekten çok başarılı o eklentiyi kullanıyorum. Ve de operaya hiçbir şekilde hesabımı veya bilgilerimi girmiyorumçünkü hiç güvenmiyorum.

İsmi nedir? Ben fasterchrome kullanıyorum Edge'de başarılı.
One tab eklentisi hocam mesela 50 adet sekme açtınız eklentiye tıklıyısonuz 50 sekme 1 sekmede toplanıyor işin olduğu zaman o sekemden istediğin sekmeyi kaldığın yerden devam ettiriyot ben denedm 1 gb bellek tüketecek kadar sekme açtım sonra eklentiye tıklarım sekemler toplandı ram 300-400 arası olmaya başladı bu ama yani 600mb tasaruff ettim

Geri
Yukarı