Çözüldü MPG B650 Carbon Wi-Fi 2 hoparlör ve kulaklık nasıl takılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

travellerguy

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam.
Bende bu anakarttan var. Şöyle bir sorum olacak, bende masamın üstünde duran 2 hoparlörüm var. Ayrıca kulaklık takmaya çalışıyorum. Nasıl yapmam lazım?
Hoparlör modeli: Edifier R1700BT.
Kulaklık: Çift jacklı kulaklık.

1695024848523.png

Çözüm
Ben de Carbon Wi-Fi serisi anakart kullanıyorum. Kırmızı olandan çıkış veriyor.
Screenshot_20230918_115903_Samsung Notes.jpg
Screenshot_20230918_120116_Samsung Notes.jpg
Kırmızı olandan ses çıkışı almayı deneyin. Mic girişi zaten yanında. Kulaklık içinse kasa önünde bulunan jakları da kullanabilirsiniz.

@Yener K. Hocam o line soketi. Amfi gibi sesi sonradan tekrar işleyecek aygıtlara takılması için. Yine ses verir de, az verir.

@travellerguy CS Out soketini kullanacaksınız kulaklıklar için. Harici güce bağlı olmayan ses sistemi kullanıyorsanız arka hoparlörler RS Out, ön hoparlörler CS Out soketine takılacak, amfili ses sistemleri için line soketi kullanılacak.

Son düzenleme:
Screenshot_20230918_115903_Samsung Notes.jpg
Screenshot_20230918_120116_Samsung Notes.jpg

Çözüm
Eki Görüntüle 1948142
Hocam dediğim gibi harici ses aygıtlarına ses verilecekse Line hattı temiz ve az ses verir, amfide kullanılması için; ama kulaklık gibi sadece AUX'dan ses alıp aldığı gücü olduğu gibi hoparlöre veren aygıtlar line hattına bağlanırsa az ses verir.

CS ve RS soketleri anakart içinde yükseltilmiş çıkıştır. Kulaklık ve harici güce bağlı olmayan hoparlörlerde kullanıma uygundur.

Konuda belirtilen hoparlör line'a kulaklık CS'ye takılmalı.

Şema zaten belli. Az ses de vermiyor. Ses sistemi 2.1, 4.1, 5.1 gibi değişirse ses bağlantısı değişiyor.

@Yener K. hocam o line soketi. Amfi gibi sesi sonradan tekrar işleyecek aygıtlara takılması için. Yine ses verir de, az verir.

@travellerguy CS out soketini kullanacaksınız. Ses sistemi kullanıyorsanız arka hoparlörler RS out, ön hoparlörler CS out soketine takılacak.

Hocam ağzınıza sağlık, hoparlör Line'a takılı şu anda. Bayağıdır da memnunum.

Eki Görüntüle 1948142Eki Görüntüle 1948143

Çok bilgilendirici bir şema oldu gerçekten çok teşekkür ederim.

Mikrofonu bir türlü gösteremedim sisteme. Belki kulaklık ile ilgilidir bilmiyorum. Masaüstü büyük mikrofonlardan alacağım sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses sürücüsünü MSI Center ile kurun. Ben öyle yaptım. Bunların ses kartı güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı