MPRT nedir?

MuslumCan63

Centipat
Merhabalar, ben Monster Aryond v1.1 monitör aldım monitörün ayarlarında MPRT diye bir seçenek var ve açık veya kapalı yapabiliyorum ne işe yaradığını bilmiyorum, ek olarak monitörde HDR seçeneği var. Açıyorum lakin oyunlarda ayarlarda HDR desteklemiyor monitör diyor. Ne yapabilirim? Bu monitörden anlayan arkadaşlar nasıl ayar yapabilirim monitörü verimli kullanmak için?

Bu konuda sanırsam cevabı var:

Türkçesi, hareketli resim tepkimesi gibi bir anlama geliyor. HDR açmak için bildiğim kadarıyla DP 1.4 veya HDMI 2.0b ve üstü olması gerekir.

Bu konuda sanırsam cevabı var:

İlgilendiğin için sağ ol lakin ben bu seçeneği açsam veya kapatsam ne değişiyor onu merak ediyorum monitör tepkiselliğimi artıyor?
Türkçesi, hareketli resim tepkimesi gibi bir anlama geliyor. HDR açmak için bildiğim kadarıyla DP 1.4 veya HDMI 2.0b ve üstü olması gerekir.

Monitör ayarlarından açabiliyorum lakin oyunda monitör desteklemiyor yazısıyla karşılaşıyorum.

MPRT ve GtG teknolojisi ile ekranda oluşan yırtılmaların önüne geçilebilir. HDR için ise dediğim gibi olması gerekir. Daha önce kullanmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı