MS Office 2007 Belgelerinin İçinden Resim ve Video Dosyası Alma

Bilindiği üzere bazen ofis belgesine ekledikten hemen sonra sildiğimiz ancak sonraki vakitlerde ihtiyacımız olacak olan video veya resim gibi ofis belgelerinin içindeki medya dosyalarını şifrelenmemiş olan Office 2007 dosyalarından nasıl çıkarıp alacağımızı anlatacağım. En çok kullanılan Office sürümü 2007 olduğundan dolayı anlatımım onun üzerine olacaktır. Ben anlatımı Word dosyası üzerinden yaptım ama tüm ofis belgelerinde bu yöntem geçerlidir.

Medya dosyalarını başka belgelerin içinden de nasıl alacağınızı anlatım sonuna yazdım oradan okuyabilirsiniz.

Gerekli Programlar:

7-Zip Download

1- Adım : Gerekli programı kurduktan sonra Word dosyasının üstüne sağ tıklıyoruz ve 7-Zip kısmına geldikten sonra klasöre çıkart seçeneğini seçiyoruz.

1.PNG
2- Adım : 7-Zip ile yaptığımız çıkartma sonrası oluşan klasörün içine girin ve “word” sonrasında da “media” yolunu izleyin. Medya dosyalarınız bu klasördedir.

2.PNG

Önemli: Başka ofis belge türlerinde başka isimdeki klasörlerde medya dosyaları bulunur. Bunların yolları şöyle izlenmelidir:

Word için: word – media

PowerPoint için: ppt – media

Excel için : xxl – media

Sadece bu kadar.

NOT: Bu anlatımın yazılı ve görsel tüm hakları AkilGuNdoGaN’a aittir ve sahibinden izin alınmadan başka sitelerde paylaşılamaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı