Msconfig üzerinden işlemci sayısını 1 yapınca performans düşüyor

Lactuca Sativa

Kilopat
Windows 10 işletim sistemini kullanıyorum. Max Payne 2 oyununu açmak için msconfig'den önyükleme seçenekleri için işlemci sayısını 1 yapıyorum. Oyun açılıyor fakat diğer oyunlarda takılmalar donmalar oluyor ve FPS 5-10 gibi geziniyor. Yaptığım işlem bilgisayara zarar verir mi ?

• 8 GB RAM
  • FX 6300 3.5 GHz işlemci
  • AMD Radeon R9-280 Dual-X 3 GB 384 bit ekran kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
Korsan oyun önermiyoruz.
Yaptığın işlem, 6 çekirdek işlemciyi 1 çekirdeğe düşürmeye yarıyor.
1 çekirdekle de oyun oynamak pek mümkün değil. 1 olan değeri tekrar 6 yap.

Anladığım kadarıyla Max Payne'e girebilmek için 1 çekirdek yapıyorsun. Sadece Max Payne oynarken bu işlemi yap, tabii ki diğer oyunlarda FPS 10-15'lerde gezinir. Bir Sempron bir P4 ile çalışır = 1 çekirdek yaparsan.

Anladığım kadarıyla Max Payne'e girebilmek için 1 çekirdek yapıyorsun. Sadece Max Payne oynarken bu işlemi yap, tabii ki diğer oyunlarda FPS 10-15'lerde gezinir. Bir Sempron bir P4 ile çalışır = 1 çekirdek yaparsan.

Benim sadece demek istediğim işlemci sayısını 1 yapınca bilgisayara zararı olur mu ? Diğer oyunlardan veya performanstan bahsetmedim. MaxPayne 2 için bu işlemi yapmam gerekiyor sadece o kadar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı