MSI 23.8" OPTIX G241 vs MSI 23.8" OPTIX G242

Sabvvv

Decapat
İkisinin arasında 100 lira fark var ve özellik olarak aralarındaki farkı anlayamadım. Tek farkettiğim G242 modelinde monitörün aşağı yukarı inip çıkma fonksiyonu var sanırım.

Siz ne dersiniz alayım mı, özellike G242 modelinde güzel yorumlar var. Bütçem daha fazla yok bu arada G242 1800 lira, G141 1700 lira. Sağlam müşteri desteği için Amazondan alıyorum

Ekran görüntüsü 2021-06-01 213921.png

Ben de öyle düşünüyorum ama fark var mı aralarında görüntü kalitesi olarak? G241 native 8bit, G242 6bit+FRC = 8 bit. Bu ne ifade ediyor?
A-B-C renklerinden A ve B 6bit kapsamında ise C rengini oluşturmak için piksellere senin algılamayacağın frekanslar vererek C rengini oluşturuyor. Native daha önde, tabii 8bit + FRC ile 8bit aynı kefeye konulmamalı.

A-B-C renklerinden A ve B 6bit kapsamında ise C rengini oluşturmak için piksellere senin algılamayacağın frekanslar vererek C rengini oluşturuyor. Native daha önde, tabii 8bit + FRC ile 8bit aynı kefeye konulmamalı.
ben birkaç kıyaslama sitesine baktım birinde 6bit+frc , diğerinde sadece 8 bit var. Yine de bilmiyorum aynı kapıya çıkıyor mu

G241 gördüğüm kadarıyla güzel renklere sahipti diğeri yeni çıktığı için fazla inceleme videosu yok. Özelliklerde pek bir fark yok gibi ancak hangisi daha üstün sence?
bir de g241 sanırım ölü piksel konusunda sıkıntılıymış yeni çıkan versiyonda biraz düzeltilmiş olabilir mi?

Son düzenleme:
ben birkaç kıyaslama sitesine baktım birinde 6bit+frc , diğerinde sadece 8 bit var. Yine de bilmiyorum aynı kapıya çıkıyor mu
Evet aynı kapıya çıkıyor ama değerler yakın oldukça native 8bit, 6bit + FRC'den iyidir.

G241 gördüğüm kadarıyla güzel renklere sahipti diğeri yeni çıktığı için fazla inceleme videosu yok. Özelliklerde pek bir fark yok gibi ancak hangisi daha üstün sence?
G241
bir de g241 sanırım ölü piksel konusunda sıkıntılıymış yeni çıkan versiyonda biraz düzeltilmiş olabilir mi?
Markanın tutumuna ve satıcıya göre değişir.

Yeni konular

Geri
Yukarı