İnceleme MSI 27" MAG 274QRFW

Degisimden yeni monitörüm geldi. Ölü piksel ve ghosting tarafında sıkıntı yok.
Sadece siyah ekranda kenarlarda backlight bleed var (fotografta sol ve ust kenarlara odaklanırsaniz görebilirsiniz.)
Normal diye düşünüyorum ama sizin de fikrinizi almak isterim.

Dosya Ekleri

• 20240510_193025.jpg
    120,2 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:

Ölü piksel yoksa kullanın hocam benmde aynı karanlıkta siyah veremiyor IPS panel ne de olsa.

Benim de aynı, kullanın hocam bi şey olmaz sadece düzgün ayar yapmak lazım. (yapanı görmedim henüz)

Ben de kullanmayı düşünüyorum, teşekkür ederim size de hayırlı olsun.
Burada paylaşılan İspanyolca bir incelemesi vardı monitörün.
Sayfanin altlarinda ozel aletleriyle renk ölçümü yaparak monitör için ideal bir renk profili oluşturup paylaşmışlar.
İndirdim sonra buradaki bilgilerle profili kurdum.
(Anladığım kadarıyla sadece indirdiğinize çift tıklayıp sonra DisplayPort uygulamasını indirip oradan MSI MAG 274QRFW yazanı seçince oluyor, beğenmezseniz DisplayPort uygulamasından tekrar sRGB ıec61966-2.1 olanı secersiniz,diger profilleri ellemeyin ne olduklarini bilmiyorum)
Renkler bayağı bir güzelleşti gerçekten, denemenizi tavsiye ediyorum. Siyahlari da siyahlaştirdigi için bahsettiğim bleedingler daha az belli oluyor

Ayrıca bilginize:
Aldığımız ürün, siteye inceleme yazip MSI'ya yollayinca 30$ Steam kodu veren MSI shootout programı için geçerli değilmiş.
Bu biraz kotu oldu...
Yine de deneyebilirsiniz, ben deniyorum.

Son düzenleme:
Çok saolun fakat 30 Dolar umurumda değil monitör sorunsuz olsun yeter, başımın gözümün sadakası diye sayarım...

Bana pek farklı gözükmedi hatta VA panel ile karşılaştırınca siyahlar daha fazla sarı/yeşile yakınsar oldu... Soğuk mod+65 kontrast+85 parlaklık daha iyi bence.

Son düzenleme:

Hocam ben kayıt ettim ama inceleme linkimi ekliyemedim onun için desteğe yazıyordum kaçgündür
30 dolar yok mu şimdi xd.

Kampanya modellerinde bizimki geçmiyor. Usendim vallahi yapmaya, isterseniz zorlayin.

İnceleme linkini nereye yapıstırcagımı bulamadım vallahi destekle iletişime geçtimde ezbere şeyler yazıyorlar Voicemod ve Adobe ödülü var onları alabilirsiniz ama.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…