MSI 3060 Ti Gaming X vs Trio

labrador

Hectopat
Yer
Adana
Bu iki kartın arasındaki fark nedir ve hangisi daha iyi oyun için almayı düşünüyorum.

Bu iki kartın arasındaki fark nedir ve hangisi daha iyi oyun için almayı düşünüyorum.

Arada neredeyse fiyat farkı yok. İlla bu ikisinden birini alacaksanız bence kesinlikle Gaming Z Trio alın.

12000'e 3060 Ti alacaksanız, almayın. Biraz takip ederseniz Amazon'dan 3080 bulunuyor o paralara.
Sorunuza gelirsek, arada çok bir fark yok. Sanırım Gaming X'de bellek hızları fazla, Z'de çekirdek. Öyle bir olayı vardı. Karıştırmış olabilirim.
Gaming X veya Z, pek fark etmez. Trio olanı alın. Ayrıca aşağıdaki linkte Gaming X yazsa da Ventus 3X var. O da orta seviye bir model. Trio'dan kötü yani.

Gaming Z 8500TL'ye alıyorum 12.000TL değil 1080p için 3060 Ti fazlasıyla yetiyor 3070 almayı ondan düşünmüyorum.
Peki Z Trio ile bunu kıyaslarsak fiyata aldanmayın buradan almayacağım.
Kazanan yine mi Z Trio olur?

Gaming Z 8500TL'ye alıyorum 12.000TL değil 1080p için 3060 Ti fazlasıyla yetiyor 3070 almayı ondan düşünmüyorum.
Peki Z Trio ile bunu kıyaslarsak fiyata aldanmayın buradan almayacağım.
Kazanan yine mi Z Trio olur?
8500'de bir tık çok gibi ama Türkiye'den alınıyorsa olabilir.
Hocam Gaming X=Gaming Z gibi düşünün, çok bir fark yok. Trio olan modeller daha önde. Kasanıza sığacaksa Trio alın. 3 fanlı oldukları için 30 cm falan boyutları oluyor genelde bu kartların.
İkisi de Trio imiş. O zaman, ucuz olanı alın. Aynı fiyatsa yukarıda arkadaş Gaming Z daha iyi demiş.

Geri
Yukarı