MSI 750 watt PSU'dan anakarta 24 pin güç kablosu bağlantısı

abdulkadirersoy

Kilopat
RAM
32 GB Gskill 32 Cl 6400 MHz DDR5
SSD veya HDD modeli
WD SN850 1 TB
Ekran kartı
MSI TRİO RX6800
Anakart
MSI MPG Z690 EDGE WİFİ DDR5
İşlemci
İntel 13600kf
MSI MPG Z690 Wi-Fi Edge anakartıma 24 pinlik anakart güç kablosunu taktım fakat kablonun diğer uzantısı yani PSU'ya takılan kısmı tek kablo üzerinden 20 ayrı 10 pin şeklinde, tek kablodan geçiyor. Bu kabloların 20 pinlik olanını mı PSU'ya takacağım yoksa 10 pinlik olanını mı takacağım? 20 pinlik olanı tek başına taktım anakart sesli hata verdi sorun var diye bu sefer de 10 pinlik olanını tek taktım PSU'ya. Bu sefer de anakartın RAM'lerinden ışık geldi ama anakart sanırsam çalışmadı çünkü BIOS'unu güncellemem gerekiyor USB'yi takıyorum, BIOS tuşu kırmızı yanıyor 5 saniye sonra sönüyor yani Update yapamıyorum zaten görüntüde alamıyorum. 10 pinlik kabloyu PSU'ya taktığımda hata da vermedi ama Update yapamadım. Her ikisini de takarsam sıkıntı olur mu anakart bozulur mu? Yoksa normalde zaten böyle, her ikisinin de PSU'ya takılması mı gerekiyor?

İkisini de takacaksın 24 pinin diğer ucu olan bağlantıları PSU'ya.

1667645351853.png

İkisini de takacaksın 24 pinin diğer ucu olan bağlantıları PSU'ya.

Eki Görüntüle 1563285

Tek takılır sanıyordum, ikisinden birini seçmem gerekiyor diye düşündüm 2 kabloyu takarsam kısa devre yapar diye korktum. Teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca ekran kartı için VGA1 adında iki tane PSU girişi var. Birini VGA1'e, diğerini de mi VGA2'e takacağım yoksa her ikisini de VGA 1'e mi takacağım. Ekran kartında 2 tane 8 pin girişi var.

Tek takılır sanıyordum, ikisinden birini seçmem gerekiyor diye düşündüm 2 kabloyu takarsam kısa devre yapar diye korktum. Teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca ekran kartı için VGA1 adında iki tane PSU girişi var. Birini VGA1'e, diğerini de mi VGA2'e takacağım yoksa her ikisini de VGA 1'e mi takacağım. Ekran kartında 2 tane 8 pin girişi var.
Hayır. Tekli olan ucu PSU'ya, ikili olan ucu ekran kartına takacaksınız.

Tekli olan ucu PSU'ya bağlaman gerekiyor.

1667647043414.png

Onu sormuyorum aslında Recep abi bir video da 2 ayrı kablo kullanılmasını tavsiye ederim demişti. Bende 2 ayrı ekran kartı güç kablosu taktım. Ama PSU da 2 tane vga1 ve 1 tane vga2 adında yer var. Attığınız görüntünün aynısı. PSU'ya takılan uçların her ikisini de VGA 1'e mi yoksa birini VGA1 diğerini VGA2 ye mi takayım onu sormak istedim. Her halükarda dediğiniz gibi tek kablomda var. Ama performans için en uygunu yapmak istiyorum. Saygılarımla.

Onu sormuyorum aslında Recep abi bir video da 2 ayrı kablo kullanılmasını tavsiye ederim demişti. Bende 2 ayrı ekran kartı güç kablosu taktım. Ama PSU da 2 tane vga1 ve 1 tane vga2 adında yer var. Attığınız görüntünün aynısı. PSU'ya takılan uçların her ikisini de VGA 1'e mi yoksa birini VGA1 diğerini VGA2 ye mi takayım onu sormak istedim. Her halükarda dediğiniz gibi tek kablomda var. Ama performans için en uygunu yapmak istiyorum. Saygılarımla.
Bu kablodan 2 tane olması gerek görseldekinden. Birinin tekli ucunu VGA 1'e, diğerinin tekli ucunu VGA 2'ye bağlayın. Evet, ayrı kablolardan 8 pin bağlantısı yapmak daha sağlıklı bir yöntem.

Geri
Yukarı