MSI 970A-G43 BIOS Sıfırlama/Resetleme

sltmaker

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ekranıma bilmediğim bir sebepten dolayı görüntü gelmiyor ve BIOS'u resetlememi önerdiler. Birkaç video izledim fakat videodaki anakartlar benim anakartıma pek benzemediği için yanlış bir iş yapmama düşüncesine girip buraya konu açmak istedim. Neyse fazla uzatmayayım, bana bu anakartta nasıl BIOS sıfırlayacağımı ve mevcut bir videosu varsa ya da resimli anlatım yapabilirseniz sevinirim.

Anakart Modelim: MSI 970A-G43

Sorun ekran kartında ve ya Ram'lerde olabilir. Çıkarıp takmanı öneririm.
Ram'i ve ekran kartını çıkarıp takmıştım ama yinede ekrana görüntü gelmemişti. Bilgisayar açılırken ekran kartının MSI logosunun ışıkları yanıyor, fanıda ilk başta dönüyor ama 30 saniye içinde duruyor (Işıklar yanmaya devam ediyor). Bunun sebebinin ekran kartının özelliği diye biliyorum fakat arızalanmadan dolayıda olabilir diye düşünüyorum. BIOS pilinden başka Clear CMOS gibi birşey varmış onu ben bu anakart üzerinde bulamadım yardımcı olabilecekler yorum atabilirse sevinirim..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı