MSI A320M-A Pro ve R5 3500X uyumu

fer0

Femtopat
Daha fazla  
MSI A320M-A Pro anakartı ile Ryzen 3500X uyumlu olur mu? Bazı konularda OC yapamazsın yazıyor fakat bu konuda pek bilgim yok, bilgilendirme yaparsanız sevinirim. :)

Overclock desteklemez evet, A320 ile B450 arasında 100-150 TL fark var.
100-150 TL daha ekleyip B450M S2H almanızı tavsiye ederim.

ekran kartı olarak ta msi tercih etmeyi düşünüyorum msi b450m tercih etmiş olsam performans artışı olur mu?
Hangi ekran kartını alacaksınız ve bütçeniz nedir belirtebilir misiniz?
Anakart olarak kesinlikle A320 yerine B450 tercih et, Gigabyte B450M S2H öneririm.

Hangi ekran kartını alacaksınız ve bütçeniz nedir belirtebilir misiniz?
Anakart olarak kesinlikle A320 yerine B450 tercih et, Gigabyte B450M S2H öneririm.
total bir bütçem yok fakat ekran kartı olarak msi rx580 tercih etmeyi düşünüyorum.

ikiside aynı ürün fakat mhz ları farklı nedeni nedir.

Ryzen işlemcilerin 1xxx serisinde RAM hızı çok önemliydi ama şu anda o kadar önemli değil ancak önemsiz de değil ve 3200MHz'nin üstünde çok bir performans farkı yaşamayacaksınız. İki ürün aynı değil İtopya'daki ürün 2 RAM yuvasına sahipken Amazon'daki ürün 4 adet RAM yuvasına sahip ek olarak VRM'lerde soğutma var bu da hem overclockda hem normal kullanımda sizi rahatlatacaktır. Bence RX580 yerine RX 5500XT alabilirsiniz hem daha yeni bir ekran kartı hem de daha güçlü ek olarak 8 GB almayı ihmal etmeyin malum yeni oyunlar kolaylıkla 4 GB kullanabiliyor.

total bir bütçem yok fakat ekran kartı olarak msi rx580 tercih etmeyi düşünüyorum.
Ekran kartı olarak RX 580 almayın artık, onun yerine güncel daha iyi 1650S varken.
2100 TL'ye çıkabilirseniz RX 5500 XT 8 GB tercih edin.

Geri
Yukarı