MSI A320M Pro-VD Plus 16 GB RAM 7,92 Kullanılabilir

Hemitli

Centipat
Merhaba öncelikle tüm benzer konuları okudum ve çözüm bulamadım daha doğrusu benim sorunumla uyuşmuyor.
MSI A320M Pro-VD Plus anakartım var. RAM'ım crossair 8 GB 2400. Dün aynısından bir tane daha aldım 2. slota taktım PC açıldı. Bilgisayar özelliklere tıkladığımda 16 GB RAM yüklü kullanılabilir 7.92 GB yazıyor (Windows 10 enterpirise 64 Bit yüklü) hemen formu açtım denilenleri yaptım. Msconfig ayarları vs. düzelmedi BIOS'a bakınca yüklü gösteriyor.

Daha sonra kasayı açıp slotları tek RAM'la çalıştırmayı denedim slot 1'de her ikisi de çalıştı.
Slot 2'ye taktığımda ise MSI anakart hata ışıklarından RAM göstergesi yandı ve PC açılmadı (sorun her iki RAM'ı takınca da yaptı)
Sonra formdan okudum işlemcimin soğutucusunu söktüm öyle denedim olmadı, BIOS'umu güncelledim olmadı.
Slot arızalı olsa RAM'ı göstermez hem BIOS'ta hem de Windows özelliklerde.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_3691.JPG
    IMG_3691.JPG
    50,3 KB · Görüntüleme: 37
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    92,3 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm benzer konuları okudum...

Hayır okumadınız. Daha bugün aynı model olsa bile sonradan alınan RAM uyumsuz olur dedim burada:

• CPU-Z SPD kısmından bilgi paylaşın.
  • Belleklerin fotosunu paylaşın.
  • BIOS sıfırlayın.

Hayır okumadınız. Daha bugün aynı model olsa bile sonradan alınan RAM uyumsuz olur dedim burada:

• CPU-Z SPD kısmından bilgi paylaşın.
  • Belleklerin fotosunu paylaşın.
  • BIOS sıfırlayın.

O konuyu da okudum inanın hepsini okudum. BIOS'umu sıfırladım benim sorunum 2.slota RAM'ı tek takınca PC'nin açılmaması eski kullandığımı da yeni aldığımı da takıyorum. Slotta arıza olsa 2sini takınca 16 GB göstermez hem BIOS'a hem de Windows'ta şimdiden yardımın için teşekkürler.
Resimde mevcut.
Hiç bir yerde böyle hataya denk gelmedim.

IMG_3697.JPG
IMG_3692.JPG
IMG_3693.JPG
IMG_3696.JPG
IMG_3698.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı