MSI Afterburner Açık İken FPS Artışı

Sinan Turhan

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Sizlere danışmak istediğim bir mesele var izninizle. Çok fazla oyun oynayan biri değilim. Şu anda oynadığım tek oyun World of Warcraft. Herhangi bir FPS takıntım da yoktu. Ancak oyunumda belli takılmalar olduğundan, Afterburner indirip sıcaklık değerlerine bakmak istedim. Afrterburner üzerinde sadece fan hızı ayarını auto moddan çıkardım deneme amaçlı. Başka herhangi bir ayar yapmadım ve daha sonra varsayılanı yükle seçeneğinden varsayılan ayarlara getirdim.
Ancak ilginç bir şekilde Afterburner açık iken aynı yerde 50-55 FPS alırken, sistem tepsisinden programı kapattıktan sonra FPS bir anda 25-30 civarına iniyor. Programı tamamen sildim ve silerken tüm ayarları da sildim. Tekrar yüklediğimde yine aynı. Program açık iken 50, kapalı iken 30. Bu ilginç duruma neyin sebep olacağı hakkında bir fikri olan var mıdır acaba?
Not: FPS'ye oyunun kendi sayacından bakıyorum Afterburner üzerinden değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Overclock yapılmadı.Defalarca varsayılan ayarları yükle yaptım,ayrıca belirtttiğim gibi programı kaldırırken tekrar tüm ayarları sıfırladım.
Anladım ama o işler öyle olmuyor msi afterburner da yaptığın varsayılanlar eski hız değerlerin değil varsayılan yapınca GPU hızı da artıyor.

Anladım ama o işler öyle olmuyor msi afterburner da yaptığın varsayılanlar eski hız değerlerin değil varsayılan yapınca GPU hızı da artıyor.
O halde herhangi bir ayarla oynamasam dahi Afterburner açtığım anda kendi kendine overclock mu yapıyor diyorsunuz?Ama arayüzden baktığımda saat hızlarında bir değişiklik gözükmüyor.

O halde herhangi bir ayarla oynamasam dahi Afterburner açtığım anda kendi kendine overclock mu yapıyor diyorsunuz?Ama arayüzden baktığımda saat hızlarında bir değişiklik gözükmüyor.
Hayır, eğer overclock yapmamak istersen varsayılan değerleri kıs. Hangi arayüzden baktın?

Afterburner arayüzünde gözüken değerler ile kartımın fabrika çıkış hızları aynı yani herhangi bir overclock gözükmüyor.Kaldı ki zaten fan hızı hariç hiçbir bölüme dokunmadım.Asus GPU tweak da aynı değerleri veriyor.Herhangi overclock olmamasına rağmen afterburner açık olduğunda 15-20 fps yükselmesini anlayamıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı