MSI Afterburner clock ayarı değişince ekran donuyor

MSI RX 580 ekran kartım var MSI Afterburner uygulamasını açıp oradan Core clock ve memory clock olan ayarlarla oynayınca ekran donup kalıyor. Sorun neden olabilir? Özellikle Core clock yükseltince daha çok oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sorunlu galiba ben de aynı sorunu yaşadım. Sistemi düğmesinden kapatmam gerekti. MSI Dragon Center da sorunlu bende. Sizde durum nasıl ?

Hocam sorunlu galiba ben de aynı sorunu yaşadım. Sistemi düğmesinden kapatmam gerekti. MSI Dragon Center da sorunlu bende. Sizde durum nasıl ?
Kardeş ben TECHNOPAT ı bıraktım ama yazdığın cevapsız kalmasın diye yazıyorum 2 gün uzaklaştırdılar akılları sırada . Neyse o ayarlar anladığım kadarıyla overclock yapılıyor bizde o değerleri neyi neye göre nasıl arttıracağımızı bilmediğimizden böyle sorun oluşuyor onu öğrenip yaparsak sorun kalmaz diye düşünüyorum.

Donmasının sebebi Ekran kartının Clock değerlerini kaldıramaması veya Voltaj değerlerinin düşük olması.

Hocam dikkat edin overclockdaki değerler 50-100 mhz arttırılmamalıdır çok yavaş olmalısınız
Ben hiç overclock yapmasını bilmiyorum . Oc yapmak için nasıl bir yol izlenmeli neyi neye göre artırmalıyım açık bi şekilde anlatabilir misiniz?
Donmasının sebebi Ekran kartının Clock değerlerini kaldıramaması veya Voltaj değerlerinin düşük olması.
Overclock nasıl yapılır açıklayabilir misiniz?

Ben hiç overclock yapmasını bilmiyorum . Oc yapmak için nasıl bir yol izlenmeli neyi neye göre artırmalıyım açık bi şekilde anlatabilir misiniz?

Overclock nasıl yapılır açıklayabilir misiniz?
Hocam overclock yapacaksanız psu yani soğutucunuzun yeterli olduğuna emin olun , değerleri çok fazla değil 20-30 mhz arttırın ve oyunda test ederek arttırın, belli bir seviyeye kadar voltajı arttırmayın , ama püf nokta test ederek arttırmak bir anda yüksek bir değer ile arttırırsanız ekran kartınıza zarar verebilirsiniz
Ama bana kalırsa arttırmanıza gerek yok, 5-10 fps için ekran kartınızın ve diğer aksamların ömründen çalmaya değmez

Hocam overclock yapacaksanız psu yani soğutucunuzun yeterli olduğuna emin olun , değerleri çok fazla değil 20-30 mhz arttırın ve oyunda test ederek arttırın, belli bir seviyeye kadar voltajı arttırmayın , ama püf nokta test ederek arttırmak bir anda yüksek bir değer ile arttırırsanız ekran kartınıza zarar verebilirsiniz
Ama bana kalırsa arttırmanıza gerek yok, 5-10 fps için ekran kartınızın ve diğer aksamların ömründen çalmaya değmez
Anladım cevaplarınız için çok teşekkür ederim .
Anladım cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı