MSI Afterburner GPU sıcaklık değerleri birbirinden farklı

scintilla

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

Bilgilenmek için bu konuyu açıyorum. MSI Afterburner programında izleme kısmında GPU sıcaklığı ve GPU temperature 2 diye birbirinden farklı iki seçenek vardı. Biri 60 dereceleri gösterirken temperature 2 olan 95'lere kadar çıktı. Oyun oynarken Görev Yöneticisi performans sekmesinden de karşılaştırdım ve ilk seçenekle eşleşiyordu. Yani 60-72 arasında bir sıcaklık oranı gözüküyordu. Birbirinden bu kadar farklı olmasının sebebi nedir? 90 küsur olan değer tam olarak nerenin sıcaklığını vermektedir? Fotoğraflar ektedir.

Dosya Ekleri

• 14B06A1A-5C62-4F8A-B2EC-BC07A64048A5.jpeg
    14B06A1A-5C62-4F8A-B2EC-BC07A64048A5.jpeg
    190,5 KB · Görüntüleme: 115
  • 0E40497A-82C4-400C-9ECC-2E7784F68CF4.jpeg
    0E40497A-82C4-400C-9ECC-2E7784F68CF4.jpeg
    334,4 KB · Görüntüleme: 112
İzlenmesi gereken ilk değer yani 72 derece olan diğerinin bir önemi yok.
Yüksek ayarlarda oyun oynarken ekran kartı sıcaklığının olması gereken sıcaklık aralığı hakkında bilgin var mı? En yüksek 72 73 gördüm oynarken.
GPU 2 olan Hot spot sensörü olabilir.
Çok teşekkürler bilmiyordum yeni öğrendim.

Yüksek ayarlarda oyun oynarken ekran kartı sıcaklığının olması gereken sıcaklık aralığı hakkında bilgin var mı? En yüksek 72 73 gördüm oynarken.

Çok teşekkürler bilmiyordum yeni öğrendim.
Hwmonitor kullanarak şu şekilde görüntüleyebilirsiniz.
1672262791556.png

Merhaba,

Bilgilenmek için bu konuyu açıyorum. MSI Afterburner programında izleme kısmında GPU sıcaklığı ve GPU temperature 2 diye birbirinden farklı iki seçenek vardı. Biri 60 dereceleri gösterirken temperature 2 olan 95'lere kadar çıktı. Oyun oynarken Görev Yöneticisi performans sekmesinden de karşılaştırdım ve ilk seçenekle eşleşiyordu. Yani 60-72 arasında bir sıcaklık oranı gözüküyordu. Birbirinden bu kadar farklı olmasının sebebi nedir? 90 küsur olan değer tam olarak nerenin sıcaklığını vermektedir? Fotoğraflar ektedir.
GPU2 dahili ekran kartı olabilir. İşlemcinin içinde olduğu için sıcaklığı 60 görünüyordur.

Ekran kartı veya işlemci 80 dereceye kadar normal bir şekilde çalışır bunun üstüne çıktığında artık kasada veya cihazda bir soğutma problemine işarettir. Sizin değerleriniz iyi.

GPU2 dahili ekran kartı olabilir. İşlemcinin içinde olduğu için sıcaklığı 60 görünüyordur.
GPU2 90 küsürlere çıkıyor fotoğraftaki gibi ki görev yöneticisi performans kısmındaki sıcaklıkla uyuşmuyor. Arkadaşın dediği gibi hotspot olabilir yabancı forumlarda da gördüm 110 a kadar olacak şekilde normal değermiş. CPU için sıcaklık sorunum var bir soğutucu sipariş ettim umarım çözülür o da.

GPU2 90 küsürlere çıkıyor fotoğraftaki gibi ki görev yöneticisi performans kısmındaki sıcaklıkla uyuşmuyor. Arkadaşın dediği gibi hotspot olabilir yabancı forumlarda da gördüm 110 a kadar olacak şekilde normal değermiş. CPU için sıcaklık sorunum var bir soğutucu sipariş ettim umarım çözülür o da.
Kule tipidir umarım :)

Kule tipidir umarım :)

Daha önce bunun için bir konu açmıştım ve aşağıya bırakacağım fiyat performans ürünü olarak önerildi. İşlemcim Ryzen 5 5600 o yüzden çok lükse kaçmak istemedim. Umarım işe yarar gelince deneyeceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı