MSI Afterburner ile AIDA64 Sıcaklık değerleri farklı görünüyor

EminBasarr

Decapat
Merhaba arkadaşlar,

ben oyun oynarken OSD bilgi ekranında işlemci sıcaklığım 71-75 arasında seyrediyor. Ama AIDA64 ile maksimum 58 gözüküyor ve üstüne çıkmıyor yani oyunun içerisinde olduğum sürece sabit. AIDA ile nasıl ölçüyorum diye soruyorsanız stress testi bölümüne giriyorum ve testi başlatmıyorum ama aşağıda canlı olarak sıcaklık değerleri ve ortalaması gözüküyor. O açıkken oyuna geri dönüyorum ve bir süre sonra bakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aida64 ile oyun içi değerlere baktığını sanıyorsun ama o an oyunu arka plana almış oluyorsun. Sıcaklık farkının sebebi bundan kaynaklanıyor. Aida64 ekranında daha fazla beklersen sıcaklıkta buna paralel azalmaya devam edecektir.

Aida64 ile oyun içi değerlere baktığını sanıyorsun ama o an oyunu arka plana almış oluyorsun. Sıcaklık farkının sebebi bundan kaynaklanıyor. Aida64 ekranında daha fazla beklersen sıcaklıkta buna paralel azalmaya devam edecektir.

Tamam da aida arkada açık zaten kapatıp oyuna girmiyorum ki arkada açıkken giriyorum. Arada geçen zamandaki ölçümlerde sabit yükselmiyor yani

Bende boşta bile durarken en az 10 derece fark gösteriyolar aralarında peki ona ne demeli ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı