Msi Afterburner Kullanımı

MSI Afterburner programı sadece MSI kartlarıyla mı kullanılıyor ?

Yani her model kart ile kullanılabilir mi?
Evet. Her türlü kart tarafından kullanılabilir. Sadece MSI tarafından geliştirildiği için isminde MSI var. Yani ekran kartı ile alakalı birşey değil.

OC yaparken direk sona alınmaz. Yavaş yavaş optimal değere kadar arttırılır. BIOS sıfırlamayı deneyin.
Ali bey dun bios sıfırlama islemi yaptım Lakin sistem duzelmedi aceba Format atsam duzelirmi
Birde ekran kartına Bi zarar vermişmidir ?
OC yaparken direk sona alınmaz. Yavaş yavaş optimal değere kadar arttırılır. BIOS sıfırlamayı deneyin.
Ali Bey dün aksam Bios sıfırlama yaptım Lakin sistem aynı duzelmedi format atsam duzelirmi aceba birde Ekran kartına zarar vermişmidir ?
verdiyse garantiyemi yollamam gerekir?
Programı kullanırken ibreyi sakın sona dayamayın, bozabilirsiniz ve bu kullanıcı hatasıdır diye hemen hemen her videomuzda uyarıyoruz.
Ben ibreyi bilmeyerek sona dayadım ve kartım bozuldu nolucak peki firma benim maduriyetimi gidermicekmidir ? yada servis bunu tamir etmezmi ?

Son düzenleme:
Ali bey dun bios sıfırlama islemi yaptım Lakin sistem duzelmedi aceba Format atsam duzelirmi
Birde ekran kartına Bi zarar vermişmidir ?

Windows açılırken, kullanıcı girişini yaptıktan sonra "CTRL" tuşuna basılı tutun. Bu MSI Afterburner ayarlarını uygulamayı engelleyecektir. En azından programın içinde öyle yazıyor 🙂

Bu tür programları kullanırken dikkatli olmak gerek. Bende şunları bir fulliyim ne olabilirki diyerek bir ayar yaptım siyah ekranda kaldı bilgisayarım. Sonra bilgisayarı formatladım.

Eve gidince bunuda denicem teşekürler
Peki format atsam komple sorun kesin çözülürmü ?

Konuyla ilgili tecrübem yok fakat daha önce format ile sorunun giderildiği anlaşılıyor.

Merhaba, bu programda ekran kartımın sıcaklığını sabitleme imkanım varmıdır ? Gtx 1070 var mesela 70-72 derecede çalışıyor tam yükte. Fan hızını manuel yapıp sona alırsam 58 dereceyi geçmiyor. Mesela 65 derece maks istediğim yazıp fanı otomatik ayarlayabiliyormu program ?

Merhaba, bu programda ekran kartımın sıcaklığını sabitleme imkanım varmıdır ? Gtx 1070 var mesela 70-72 derecede çalışıyor tam yükte. Fan hızını manuel yapıp sona alırsam 58 dereceyi geçmiyor. Mesela 65 derece maks istediğim yazıp fanı otomatik ayarlayabiliyormu program ?

Merhaba,
Aradan 1 sene geçmiş ama yine de yazayım belki görenin işine yarar.
MSI Afterburner'ın ayarlar kısmındaki fan kısmından sıcaklık değerlerine göre istediğiniz yüzdelikte (%) fan hızını kademeli ayarlayabilirsiniz. Bu sayede ekran kartı sıcaklığı belirli bir ısıya geldiğinde ve arttığında kademe kademe de fanın hızı artacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı