MSI Afterburner Memory Clock Değişmiyor

Yusufkvnnn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim bir sıkıntım var MSI Afterburner programında Memory Clock'u değiştiremiyorum.

Değerini ayarladıktan sonra uygulaya basıyorum tekrar 0'a dönüyor. Bunun bir çözümü var mı acaba?

31231.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Default haldeyken kullanım esnasında GPU tam yükte ki sıcaklık değerleri iyise yap. Ama ben yinede önermem. Laptopdaki GPU ya overclock riskden başka birşey değil. Isınmayan laptop zaten yok. Birde üstüne hız aşırtmayla yangına körükle gidersin.

Şarj kablosunu tak :). Başıma gelmişti ama kabloyu takmayı unutmuştum. Pilde zaten oyun oynama performans yarıya iniyor.

Default haldeyken kullanım esnasında GPU tam yükte ki sıcaklık değerleri iyise yap. Ama ben yinede önermem. Laptopdaki GPU ya overclock riskden başka birşey değil. Isınmayan laptop zaten yok. Birde üstüne hız aşırtmayla yangına körükle gidersin.
Hocam Monster, MSI, Clevo grubunda sorun yok. Ben MBT ve NVFlash ile flashladım VBIOS'u. +190 MHZ core, +540 MHZ memory şeklinde. Sıcaklık resmen artmadı. Turbo fanlı oyuncu laptoplarının soğutması çok iyi. T7 V3.1 kullanırken +135 core, +385 memory şeklindeki overclockta +5 derece artmıştı. Şimdi T7 V5.1 var flashlamadan sonra ısınmada artış olmadı ama dah fazla hız artıramıyorum, VBIOS'tan voltaj yada power da versem işe yaramıyor ve ekran bozuluyor.
Macun sürerken gördüğüm kadarıyla ekran kartı ile bakır blok arası boşluk çok az, macun zar gibi kalmış. Bu boşluk nedense işlemcide fazla ama arkalı önlü termal macun sürüp araya bakır plaka atacağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı