MSI Afterburner 'temp limit' tam olarak nedir?

HefeK31

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar MSI Afterburner uygulamasını kullanıyorum, uygulamada 'temp limit' özelliği tam olarak nasıl çalışıyor? Yani CPU orada ayarladığımız sıcaklığı geçtiğinde fan hızını arttırıp limitin altında mı düşürüyor yoksa o sınırı geçerse bilgisayarı falan mı kapatıyor? Bunun bir zararı olur mu? Uzun lafın kısası nasıl çalışıyor?

Arkadaşlar MSI Afterburner uygulamasını kullanıyorum, uygulamada 'temp limit' özelliği tam olarak nasıl çalışıyor? Yani CPU orada ayarladığımız sıcaklığı geçtiğinde fan hızını arttırıp limitin altında mı düşürüyor yoksa o sınırı geçerse bilgisayarı falan mı kapatıyor? Bunun bir zararı olur mu? Uzun lafın kısası nasıl çalışıyor?

CPU değil GPU'yu etkiliyor örneğin 97 derecedir orası Max 97 derece olduğunda MHz değerlerini düşürerek soğutur veya bilgisayarı kapatır kartın zarar görmemesi için.

CPU değil MSI Afterburner programı GPU'yu ayarlamanı sağlar soruna gelecek olursak temp limit düşürdüğün zaman performans da düşecektir.
Misal bende temp limit 65 Power limit ise %70 bu iki ayar birlikte hareket ediyor yani yaklaşık %30'luk bir performans düşüşü olacaktır temp limit düşürdüğünde.
ideal temp limit 80-85

CPU değil MSI Afterburner programı GPU'yu ayarlamanı sağlar soruna gelecek olursak temp limit düşürdüğün zaman performans da düşecektir.
Misal bende temp limit 65 Power limit ise %70 bu iki ayar birlikte hareket ediyor yani yaklaşık %30'luk bir performans düşüşü olacaktır temp limit düşürdüğünde.
ideal temp limit 80-85
Şimdi bu benim belirlediğim sıcaklığı geçerse ne oluyo

Şimdi bu benim belirlediğim sıcaklığı geçerse ne oluyor

Sistem gücü kısar ve çok sorun çıkarsa kapanır. Ancak 85'ten fazla koyarsanız riske atarsınız zaten 89-90 gibi derecelere ulaşırsa ekran kartı yanar. Ancak 97 derece gibi bir şey yok bir hata falan olmuştur belki ancak 97 derecede bir ekran kartı çalışamaz.

Geri
Yukarı