MSI aldım pişmanım

MSI yerine hangi markayi tercih edersiniz simdi?

2010 yillarinda ki Dell ve Toshiba bilgisayarlar felaket kaliteliydi. Keske simdide uretseler.

Peki şu an bu durumda ne yapacaksınız?
Hiç bir fikrim yok. Bir iki bilgisayarcı tanıdık var onlardan fiyat alırım. Duruma göre bakacağım.
Ben de öyle düşünüyorum ama insanın içi yanıyor. Hele de bu pahalılıkta. Yarı fiyatına alınan Pc'ler çalışırken bu kadar para verilen bir malın bozulması üzüyor insanı
MSI Türkiye'ye mail at bence. Bir şekilde ulaş yani. Bir destek vs olurlar gibi. Güzelce kibarca anlat derdini.
Sorun da tam da burda zaten. MSI Türkiye'ye ulaşmak mümkün değil. En azından ben hiç bir yerde göremedim. Bir numara var o da direk meşgul çalıyor.

MSI yerine hangi markayi tercih edersiniz simdi?

2010 yillarinda ki Dell ve Toshiba bilgisayarlar felaket kaliteliydi. Keske simdide uretseler.
Duruma göre değişir. Markaya göre değil donanıma göre seçerdim.
O kadar ironik ki bu PC'yi alırken Monster yada Excalibur mu alsam diye bir ara düşünmüştüm. Bana "Garanti bitince elinde patlar Markalı ürün al dediler."
Garanti bitti MSI elimde patladı.

Bende 2 gün önce MSI monitör aldım çok memnunum. Rezillik gibi bir durumumda olmadı. Ama senin fikrin.

Edit: Sadece kısa süre dediğini gördüm. 2 yıl dediğini görmedim.
Umarım sıkıntı yaşamazsın. ve 2-3 yıl sonra da aynı fikirde olursun

Son düzenleme:
Umarım sıkıntı yaşamazsın. ve 2-3 yıl sonra da aynı fikirde olursun
Dediklerimi sakın ciddiye alma. Ben sadece konuyu düzgün okuyamamıştım. Elektronik aletlerin hepsi bozulabilir. Monitörün garantiside 2 yıl. Belki 1 yıl sonra ölü piksel bile çıkabilir.

MSI ASUS, her ne kadar kaliteli olsalar da Türkiye'deki servisleri bizim mahalledeki PC'ciden daha kötü bu bir gerçek. Monster ve Casper'in kasaları diğer markalara göre kötü olsa da servis noktasında çok fazla mağdur olmuyor, ikisini de(kalite ve servis) çok iyi bir şekilde tutturan yok, belki Lenovo'nun servisi biraz daha iyidir ama yine de bir Monster veya Casper değil, HP'nin servisi de güzel diye okumuştum ama tam bilmiyorum sizi haklı bulduğum konu servis konusu, servispoint kadar vasat bir şirket yok nasıl anlaşmışlar bilmiyorum.

HP servisi ile deneyimlerim pek iyi değil. Garantili üründe şarj soketi değişimi için 1200 lira fiyat çıkardılar. Kendim netten alıp değiştirdim. Kargo dahil 75 liraya mal oldu.
Asus, Monster, Casper kullanmadım fikrim yok.
ACER'e ulaşmak çok sıkıntılı,
DELL şu an nasıl bilmiyorum ama 2013 yılıydı sanırım laptopun pili bitmişti. Hiç sıkıntı çıkarmadan direk yenisini göndermişlerdi. Çok şaşırmıştım. Normalde hiç bir marka ücretsiz pil vermez verse bile bin dereden su getirir.
DELL'in o zamanlar kalitesi de iyiydi bana göre. Tabi şu an durum nedir bilmiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…