MSI Alpha A4DEK "ekran kartı düzgün çalışmıyor" uyarısı

velydagi

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Radeon RX 5600m
Laptop'da ekran kartı(Radeon RX 5600M) için aşağıdaki hatayı veriyor. Geçen yıl bu hata ilk kez olduğunda format attım temiz kurulum yaptım fakat hiçbir işe yaramamıştı. Servise yolladığımda direk anakart değiştirirldi ve sorun çözüldü. Laptopun garantisi biteli 2-3 ay oldu. Tekrar aynı sorun oluştuğu için herhangi bir hakkım var mıdır?

@Radeon RX 5500M hocam sizde de aynı sorundan anakart değişmişti diye hatırlıyorum, sorun tekrar ortaya çıktı mı, çıktıysa ne yaptınız?

"Windows, aygıtın gerektirdiği sürücüleri yükleyemediğinden, bu aygıt düzgün olarak çalışmıyor. (kod 31)
Varolmayan bir aygıt belirtildi."

Ek olarak sorunu farketmemin asıl sebebi batarya 30 dakika anca gidiyor. Normalde 7 saate yakın gidiyorken şuan ekran kartı için "Cihazı devre dışı bırak" dememe rağmen PC boştayken ekran kartı 70 derece. Cihaz neden yüksek performans ile çalışmaya devam ediyor? İdareten sadece işlemci kartını kullanma şansım yok mu?

Dosya Ekleri

• 1690918798309.png
    1690918798309.png
    12 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Laptop'da ekran kartı(Radeon RX 5600M) için aşağıdaki hatayı veriyor. Geçen yıl bu hata ilk kez olduğunda format attım temiz kurulum yaptım fakat hiçbir işe yaramamıştı. Servise yolladığımda direk anakart değiştirirldi ve sorun çözüldü. Laptopun garantisi biteli 2-3 ay oldu. Tekrar aynı sorun oluştuğu için herhangi bir hakkım var mıdır?

@Radeon RX 5500M hocam sizde de aynı sorundan anakart değişmişti diye hatırlıyorum, sorun tekrar ortaya çıktı mı, çıktıysa ne yaptınız?

"Windows, aygıtın gerektirdiği sürücüleri yükleyemediğinden, bu aygıt düzgün olarak çalışmıyor. (kod 31)
Varolmayan bir aygıt belirtildi."

Ek olarak sorunu fark etmemin asıl sebebi batarya 30 dakika anca gidiyor. Normalde 7 saate yakın gidiyorken şu an ekran kartı için "Cihazı devre dışı bırak" dememe rağmen PC boştayken ekran kartı 70 derece. Cihaz neden yüksek performans ile çalışmaya devam ediyor? İdareten sadece işlemci kartını kullanma şansım yok mu?

Anakart değiştikten sonra sorun çıkmadı bende hocam. Kod 31 bu laptopun kanseri gibi anakart değişimi hakkında herhangi bir çözüm bilmiyorum maalesef:(

Anakart değiştikten sonra sorun çıkmadı bende hocam. Kod 31 bu laptopun kanseri gibi anakart değişimi hakkında herhangi bir çözüm bilmiyorum maalesef:(

Vallahi öyle hocam, anakart değişti şimdi tekrar aynı sorun ama garanti bitti :(

Driver güncelleyince vs bir müddet düzeliyor biraz böyle idare edip olmadı ücretli değişim yaptıracağım

Geri
Yukarı