MSI ARMOR VS GAMING

Cevaplar sağolun arkadaşlar, MHZ'ler aynı olduğu için performans açısından bir şey değişmez. Gaming'de soğutmayı etkiler en fazla. Ama gaming tercihinde bulunacağım kasam ışıklı ve 100lira için görüntüyü bozmayacağım :D

GTX 1070 ARMOR modelini 1.5 yıldır kullanıyorum %50-60 fan hızında kart tam yükte iken 63-67 derece arasında çalışıyor ben kendim %70-%75 hızda çalıştırarak 54 - 60 derece civarlarında çalışmasını sağlıyorum Gaming, Armor modeline göre daha fazla hız aşırtma potansiyeline sahiptir ancak Armor modeli benim kartım oyunda iken stok olarak 1962mhz hızında çalışmakta. Bu arada ekran kartında bir parmak toz birikti buda ısıyı büyük oranda etkilemekte.

371321

MSI Gaming App kurulu mu? Zero Frozr açık mı? (60 dereceden sonra fan açma olayı)

Bende Zero Frozr açıkken 68 dereceleri görebiliyordum ama kapattığımda 62 dereceyi hiçbir koşulda geçmiyor. Boştayken çalışma sıcaklığı 30 derece civarı seyrediyor. İşlemcinin fanından dolayı zaten sesini duymuyorsunuz bile. Kapatmak bence daha serin çalıştığı için GPU'nun ömrünü uzatır.
Cevaplar sağolun arkadaşlar, MHZ'ler aynı olduğu için performans açısından bir şey değişmez. Gaming'de soğutmayı etkiler en fazla. Ama gaming tercihinde bulunacağım kasam ışıklı ve 100lira için görüntüyü bozmayacağım :D

Armor'da çok tipsiz değil yani ama siz bilirsiniz. Genel olarak kasanızda kullandığınız renklerin birbirini tutmasını tavsiye ederim. Ben anakart ve ssd+hdd hariç her şeyi rengine uydurmayı başardım. Işık olayını ise tavsiye etmiyorum, kasamda fan kontrolcü vardı, sırf fanlar tamamen kapanmıyor, gece ışık rahatsız ediyor diye fan kontrolcüyü iptal edip anakarta bağladım onları.

Msi Afterburner kullanıyorum ben gaming app kurmadım Armor modelinde çalıştığını düşünmedim ancak kart 60 dereceyi görmeden fanlarin kapalı kaldığını biliyorum bu ozellik bende de mevcut ancak ben fanlari kendim kontrol ediyorum, kart boşta kullanacagim zamanda fanları otomatik olarak kapatip 55 derecede çalışmasını istemediğim için internette gezinirken %25 fan hızında çalıştırıyorum 25-30 derecede çalışıyor içim rahat ediyor zaten yukte degilken 130mhz e düşüyor frekans. Oyuna gireceğim zaman tekrar fanları yüksek devirlere çekiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı